Skip to main content

Overwatch 2 - najważniejsze zmiany i nowości

Względem „jedynki”.

Na tej stronie opisujemy najważniejsze nowości w Overwatch 2 względem pierwszej części. Dowiesz się tu, jakie niespodzianki przygotowali deweloperzy, by przekonać graczy do swojego tytułu free-to-play.

Niektóre zmiany są dość drastyczne i mocno zmieniają wizję gry - takim przykładem jest rezygnacja z lootboxów na rzecz Karnetu Bojowego i ograniczenie liczby Tanków w drużynie do jednego.


Na tej stronie:


Zmniejszenie drużyn do 5 osób

Drużyny nie są teraz sześcio-, tylko pięcioosobowe. Oberwało się Tankom, których w drużynie nie ma już dwóch, tylko jeden.

Drużyna wygląda więc następująco:

  • 1 Tank
  • 2 postacie z Natarcia (atak)
  • 2 postacie ze Wsparcia (medycy)

Jeden Tank oznacza, że ma on teraz bardziej odpowiedzialne zadanie i nie może za bardzo odchodzić od drużyny, by skutecznie zbierać na siebie wrogi ogień.


Overwatch 2 jest darmowy

To zapewne zmiana, o której większość osób wie, ale jest tak znacząca, że warto o niej wspomnieć. Overwatch 1 aż do premiery „dwójki” utrzymywał dość wysoką cenę, którą obniżały tylko bardzo rzadkie promocje.

Teraz w Overwatch 2 można grać zupełnie za darmo i - w teorii - cieszyć się całą dostępną zawartością bez wydania pieniędzy. W teorii, bo odblokowanie nowych postaci wymaga osiągnięcia konkretnych poziomów Karnetu Bojowego.


Battle Pass, czyli Karnet Bojowy

Na zwzór innych gier-usług, twórcy Overwatch 2 przygotowali własną wersję Karnetu Bojowego, która nie różni się zbytnio od podobnych rozwiązań w innych grach.

Nagrody zdobywamy więc za kolejne poziomy Karnetu, przy czym przedmioty podzielono na dwie warstwy: darmową i płatną - Premium.

Prawdziwe „rarytasy”, czyli m.in. skiny i efektowne animacje, znajdziemy tylko w płatnej wersji, choć nowych bohaterów mają szansę zdobyć również osoby z darmową wersją.

W grze nie ma już lootboxów, a więc skrzynek z losową zawartością.


Nowy tryb

Overwatch 2 debiutuje z nowym trybem o nazwie Push. Na środku mapy znajduje się robot Treadweather TS-1, który w obecności sojuszników z naszej drużyny, pcha barykadę przez mapę, w kierunku obozu wrogów.

Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przepchnie barykadę w swoją stronę, do samego końca. Jeżeli nie udało się tego zrobić w ciągu 8 minut, wygrywa ta ekipa, która pokonała większą trasę.


Ładowanie superzdolności i szybsze przeładowanie broni

Wszystkie postacie uzyskują pasywną zdolność. Przełączając się na innago bohatera, zachowujemy 30% naładowania superzdolności (ultimate'a).

Ma to zachęcić graczy do reagowania na sytuację w meczu poprzez zmianę na postać, która lepiej odpowiada warunkom lub lepiej kontruje wrogów.

Dodatkowo, wszystkie postacie z klasy Natarcia (ataku), otrzymują 25-procentowe zwiększenie szybkości ruchu i przeładowania broni na 2,5 sekundy po wyeliminowaniu wrogiego gracza.


Nowy wygląd postaci

Dla każdej klasycznej postaci zaprojektowano nowy wygląd. Nie zmienia się on mocno w porównaniu do „jedynki” - więc bez obaw. Zazwyczaj są to inne stroje, nieco inne fryzury itp.

Postacie zachowały jednak swoje charakterystyczne cechy i wciąż natychmiast można je rozpoznać.


Zmiany w zdolnościach bohaterów

Overwatch 2 to również zmiany w bohaterach związane z balansem. Jest ich jednak tak dużo, że żeby opisać wszystkie, potrzebowalibyśmy znacznie dłuższego artykułu niż ten.

Najczęściej są to modyfikacje w zadawanych obrażeniach lub drobne korekty w działaniu zdolności.

Są też jednak bardziej „drastyczne” zmiany, między innymi:

  • Pięść Zagłady (Doomfist) jest teraz Tankiem i ma zdolność blokowania ataków
  • Mei nie może już zamrażać wrogów swoim śnieżnym pistoletem
  • Bastion może teraz poruszać się po zmianie w wieżyczkę, ale transformacja trwa tylko chwilę. Potem trzeba czekać na odnowienie zdolności
  • Orisa nie ma już tarczy, ale może rzucać oszczepem we wrogów
  • Cassidy nie ma już granatów błyskowych, tylko magnetyczne, które przyciągają się do wrogów

Następnie: Overwatch 2 - nowe postacie

Spis treści: Overwatch 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Overwatch 2 - klasy i role postaci: Tank, Natarcie, Wsparcie

Zobacz także