Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze są zbyt niecierpliwi - twierdzi szef Blizzarda

Chcą nowych rzeczy co godzinę.

Podczas niedawnego wywiadu kierujący obecnie studiem Blizzard Entertainment Mike Ybarra stwierdził, że gracze są dziś zbyt niecierpliwi i trudno zaspokoić ich potrzeby ciągłej stymulacji. Twórcy Diablo mają jednak dokładać wszelkich starań, by poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Mike Ybarra z Blizzarda podczas niedawnego Blizzconu udzielił wywiadu serwisowi The Verge. Rozmowa dotyczyła w dużej mierze przyszłości studia po przejściu pod skrzydła Microsoftu, jednak Ybarra nie jest jeszcze pewien, jak konkretnie potoczą się sprawy, a temat jest jeszcze stosunkowo świeży. Przy okazji zdradził też, co myśli o współczesnych graczach.

- Gracze nie mają cierpliwości, chcą nowych rzeczy każdego dnia, co godzinę. Staramy się reagować w ten sposób, by byli zadowoleni, jednocześnie starając się utrzymać wysoko poprzeczkę jakości. Wiemy, że gracze chcą nowej zawartości dosłownie każdego dnia, ale wymaga to dużych zespołów, więc zawartość trzeba monetyzować we właściwy sposób - powiedział Mike Ybarra.

- Jednocześnie zawsze powtarzam naszym zespołom, że chcę, aby każdy, kto wyda choć grosz na produkty Blizzarda, czuł się z tym dobrze. Sądzę, że wciąż musimy dopracować wiele rzeczy i robimy to na bieżąco. Często o tym myślę, gdy planujemy kolejne kroki naprzód - dodał Ybarra.

Szef Blizzarda wspomniał też, że jego studio nie boi się wywracać modeli biznesowych do góry nogami ani tworzyć zupełnie nowych marek, zaś on sam „jest otwarty na propozycje gier tak na 4, jak i 400 godzin”. Trudno też nie przyznać mu racji co do wysokich wymagań graczy. To, czy Blizzard radzi sobie z ich wypełnianiem, pozostawimy już jednak waszej indywidualnej ocenie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Overwatch 2

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

See 1 more

World of Warcraft

PC, Mac

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze