Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch 2 - o czym jest, fabuła w grze

Skrót wydarzeń.

Overwatch 2 to kontynuacja niezwykle popularnej sieciowej strzelanki od Blizzarda, która spopularyzowała gatunek tzw. hero shooters. Na tej stronie dowiesz się, jaka jest fabuła gry.

Akcja gier z serii rozgrywa się w przyszłości, na przełomie lat 60 i 70 XXI wieku. W czasie wielkiej wojny ze zbuntowanymi robotami, tak zwanym Kryzysie Omnicznym, OZN powołało do życia międzynarodowe siły specjalne zwane Overwatch (ang. Nadzór), składające się z najzdolniejszych żołnierzy, naukowców i agentów na planecie.

Po wojnie organizację przekształcono w siły pokojowe, które jednak wciąż zwalczały istotne zagrożenia - na przykład ocalałe jednostki robotów. Niestety, niezdrowa rywalizacja pomiędzy Overwatch i Blackwatch - tajnym oddziałem frakcji - spowodowała katastrofę, czego pokłosiem było rozwiązanie i upadek całej inicjatywy.

Lata później, z powodu nasilającej się aktywności przestępczych syndykatów i organizacji terrorystycznych, Overwatch zostało reaktywowane z inicjatywy Winstona - zmodyfikowanego genetycznie, genialnego goryla. Ponieważ część dawnych członków nie odpowiedziało na wezwanie, Winston musiał zebrać nowe pokolenie agentów.

Pod jego przywództwem organizacja rozkwita, a operatorzy frakcji są powszechnie podziwiani jako bohaterowie. Głównymi przeciwnikami organizacji jest organizacja terrorystyczna Szpin oraz Sektor Zero - radykalna frakcja robotów, domagająca się wolności dla wszystkich inteligentnych maszyn.

Następnie: Overwatch 2 - Pakiet Posterunku: co daje, cena

Spis treści: Overwatch 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Overwatch 2 - cena: czy jest darmowy

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze