Skip to main content

Overwatch 2 - wymagania na PC

Jakiego komputera potrzeba do uruchomienia gry.

Overwatch 2 to sequel ciepło przyjętej sieciowej strzelanki od studia Blizzard. Na tej stronie poznasz wymagania sprzętowe gry na PC oraz objaśnienia najważniejszych parametrów.


Na tej stronie:


Minimalne wymagania sprzętowe

Spełnienie minimalnych wymagań sprzętowych pozwoli, według producenta, ogrywać tytuł w 30 klatkach na sekundę.

  • System: Windows 10 64-bit (z najnowszymi aktualizacjami)
  • Procesor: Intel Core i3 lub AMD Phenom X3 8650
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce serii GTX 600 lub AMD Radeon serii HD 7000
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca

Zalecane wymagania sprzętowe

Spełnienie zalecanych wymagań sprzętowych pozwoli ogrywać tytuł w 60 klatkach na sekundę przy średnich ustawieniach jakości. Pozwoli to na bezproblemową, kompetytywną rozgrywkę.

  • System: Windows 10 64-bit (z najnowszymi aktualizacjami)
  • Procesor: Intel Core i7 lub AMD Ryzen 5
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon R9 380
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca

Karta graficzna do Overwatch 2

Jak możemy wywnioskować z powyższych wymagań, do gry w najnowszą strzelankę studia Blizzard nie potrzeba mocnego komputera, a do komfortowej rozgrywki wystarczy leciwy już GTX 1060. Niemniej, w zalecanych wymaganiach twórcy wspomnieli średnie ustawienia graficzne, zatem można się spodziewać, że do zabawy na najwyższych ustawieniach albo w większej liczbie klatek będziemy potrzebować modelu z linii RTX 2000, 3000 lub 4000.

Z kolei minimalne wymagania wspominają o układach serii GeForce GTX 600 i Radeon HD 7000. Modele te zadebiutowały całe 10 lat temu, zatem prawdopodobnie w Overwatch 2 będzie można zagrać nawet na laptopach ze zintegrowaną kartą graficzną, gdyż współczesne konstrukcje tego typu nierzadko dorównują wydajnościom starszym GPU.


Procesor do Overwatch 2

Do zabawy w grze również nie potrzeba będzie mocnego procesora. Wymagania wspominają o budżetowych modelach serii Intel Core i3 (bez wskazania konkretnego modelu) oraz AMD Phenom X3 8650, który trafił na rynek jeszcze w 2008 roku.

Można więc sądzić, że strzelanka Blizzarda nie opiera się bardzo mocno na obliczeniach CPU. To kolejna dobra wiadomość dla posiadaczy laptopów, gdyż większość współczesnych układów bez problemu przewyższa mocą tak leciwe modele.


Pamięć RAM i miejsce na dysku

Tytuł wymaga zaledwie 6 GB RAM. Biorąc pod uwagę, że większość nowoczesnych komputerów posiada „na pokładzie” co najmniej 8 GB pamięci podręcznej, to grę będzie można uruchomić bez problemu na większości maszyn.

Produkcja wymaga również 50 GB miejsca na dysku, jednak twórcy nie precyzują, jaki rodzaj pamięci jest zalecany. Można sądzić, że w grę zagramy bez problemu na komputerze z tradycyjnym dyskiem talerzowym, jednak posiadacze dysków SSD będą mogli cieszyć się znacznie krótszymi czasami ładowania.

Następnie: Overwatch 2 - Pakiet Posterunku: co daje, cena

Spis treści: Overwatch 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Overwatch 2 - klasy i role postaci: Tank, Natarcie, Wsparcie

Zobacz także