Skip to main content

Overwatch 2 - postacie dla początkujących: kogo wybrać

Bohaterowie prości w „obsłudze”.

Jesteś nowy w Overwatch 2 i nie wiesz, którą postacią powinieneś grać? Na tej stronie dowiesz się, którszy bohaterowie są odpowiedni dla początkujących.

To lista postaci, które nie są szczególnie skomplikowane, ale wciąż stanowią cenne uzupełnienie drużyny.

Pamiętaj, że najpierw musisz ustalić, jaką klasą chcesz grać. Jeżeli nie wiesz, czym różni się Tank od Natarcia i Wsparcia, zajrzyj na naszą stronę o różnicach między klasami.


Na tej stronie:


Wsparcie

Oto postacie ze Wsparcia, które najlepiej nadają się na początkujących:

Łaska. Prawdopodobnie najlepszy wybór. Nie dość, że jej zdolności są banalnie proste, to jeszcze nie wymaga precyzyjnego celowania, bo promień leczący lub wzmacniający „przykleja się” do sojuszników.

Co prawda Łaska dysponuje bronią ofensywną - pistoletem - ale raczej nie powinieneś go używać, skupiając się na leczeniu i wzmacnianiu sojuszników.

Lucio. Postać, która samą swoją obecnością wśród sojuszników czyni dobro, lecząc ich lub zwiększając szybkość. Jego główne zdolności są bowiem pasywne (nie wymagają aktywacji, celowania itp.) i wystarczy trzymać się wśród swoich, unikając też wrogiego ostrzału.

Żeby w pełni wykorzystać potencjał Lucio, trzeba nauczyć się jeździć rolkami po ścianach i atakować wrogów, ale na początek samo leczenie i wsparcie będzie świetne.

Ana. Ogromnym plusem Any jest to, że pociski jej snajperki zmieniają rolę w zależności od celu, i to bez ingerencji gracza. Gdy trafisz sojusznika - leczysz go, a gdy wroga - ranisz go. Prościej być nie może, więc po prostu trzymaj się z tyłu i wybieraj cele.

Ana potrafi też usypiać wrogów i początkowo możesz nie wiedzieć, kto powinien taki zastrzyk otrzymać, ale ta wiedza przyjdzie z czasem.


Natarcie (atak)

Oto postacie z Natarcia, które najlepiej nadają się na początkujących:

Żołnierz-76. Chyba nie ma lepszej postaci dla początkującego gracza ofensywnego. Żołnierzem-76 gra się tak, jak przyzwyczaiły nas inne strzelanki - jedną z jego „zdolności” jest nawet sprint!

Ten bohater potrafi się też leczyć, więc nie musisz polegać w tej kwestii tylko na Wsparciu.

Bastion. Choć jest mniej szybkostrzelny niż Żołnierz, to zadaje spore obrażenia i gra się nim podobnie jak w innych FPS-ach.

Ma też piekielnie mocną zdolność Rekonfiguracja, po której zamienia się w działko wypluwające pociski z prędkością światła.

Trupia Wdowa. Świetna dla graczy, którzy wolą trzymać się z dala od zgiełku walki. Wchodź Wdową na wysokie miejsca i trafiaj w cele ze snajperki.

Pamiętaj, by zabepieczyć swoje „gniazdo” za pomocą Jadowitej Miny, a w razie zaskoczenia przez wroga możesz użyć karabinu w trybie ostrzału automatycznego.


Tank

D.Va. Schemat gry D.Vą jest raczej prosty - doleć do wrogów i ostrzelaj ich z zamontowanych na mechu strzelb. Bardzo dużym atutem tej postaci jest fakt, że może prowadzić ciągły ostrzał bez przeładowania.

Ta bohaterka ma też jedną z najpotężniejszych superzdolności w grze - poświęca swojego mecha, by wywołać piekielnie mocny wybuch, który potrafi skontrować niewiele postaci.

Wieprzu. Jak na Tanka, Wieprzu zadaje zaskakująco duże obrażenia, przy czym jego broń ma tryby na bliski i daleki dystans. Potrafi się też sam leczyć, i to bardzo skutecznie.

Nowym graczom początkowo może być trudno łapać wrogów na hak Wieprza, ale pomijając tę zdolność, jest on bardzo prosty w „obsłudze”.

Orisa. To Tank, którego zdolności są głównie ofensywne, więc nie trzeba martwić się np. złym rozmieszczeniem tarczy drużynowej.

Po prostu ruszaj do walki, co pewien czas aktywując Wzmocnienie i uważając na przegrzanie broni, której - na marginesie - nie trzeba przeładowywać.

Oczywiście masz wolną rękę i zachęcamy do eksperymentowania. Czasami zdarza się, że postacie dla „zaawansowanych” graczy pasują również żółtodziobom.

Następnie: Overwatch 2 - klasy i role postaci: Tank, Natarcie, Wsparcie

Spis treści: Overwatch 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Overwatch 2 - Karnet Bojowy, Battle Pass: cena, jak działa, nagrody

Zobacz także