Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oryginalny głos Garretta z gier Thief dołącza do Underworld Ascendant

Powrót Stephena Russella.

Stephen Russell - aktor wcielający się w złodzieja Garretta w pierwszych odsłonach serii Thief - użyczy głosu także w grze Underworld Ascendant.

Pod koniec lat 90. Russel pracował z wpływowym wtedy studiem Looking Glass, odgrywając postacie w Thief, Thief 2 i System Shock 2. Underworld Ascendant to nowy tytuł projektanta Ultima Underworld, Paula Neuratha. Ten deweloper był w przeszłości założycielem Looking Glass Studios.

Fani skradanki byli rozczarowani, gdy Square Enix ogłosiło, że aktora nie usłyszymy w najnowszej odsłonie serii, wyprodukowanej przez Eidos Montreal.

Tymczasem Underworld Ascendant coraz szerzej sięga bo weteranów z Looking Glass. Na stronie zbiórki na Kickstarterze poinformowano, że do zespołu dołączyła Terri Brosius, która pracowała jako projektantka i użyczała głosu w seriach System Shock i Thief.

Underworld Ascendant opisywane jest jako „duchowy następca” Ultima Underworld z 1993 roku. Neurath połączył siły z deweloperami odpowiedzialnymi w przeszłości za te produkcje, zakładając wspólnie nowe studio - Otherside Entertainment.

Akcję będziemy obserwować w perspektywie pierwszej osoby. Nie zabraknie licznych elementów ekwipunku i punktów doświadczenia. Trzy dostępne klasy to wojownik, mag i łotrzyk, ale gracze będą mogli swobodnie dobierać umiejętności.

Kampania na rzecz nowego projektu ma jeszcze 17 dni na dotarcie do celu na poziomie 600 tysięcy dolarów. Wszystko wskazuje na to, że się uda - zebrano już niemal 460 tysięcy. Premierę zaplanowano na listopad 2016 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze