Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze fragmenty rozgrywki z Underworld Ascendant

Walka ze szkieletami.

Serwis IGN opublikował materiał zawierający pierwsze fragmenty rozgrywki ze sfinansowanej na Kickstarterze gry Underworld Ascendant.

Udostępniony film jest wywiadem z twórcami produkcji - Paulem Neurathem i Warrenem Spectorem - który ozdobiono nie pokazywanym dotąd gameplayem.

W zaprezentowanych ujęciach - pochodzących z wczesnej wersji alfa - bohater przemierza rozległą podziemną lokację, stawiając czoła ożywionym szkieletom.

W oczy rzuca się oprawa graficzna, która wygląda bardziej plastycznie i kolorowo. W ten sposób autorzy chcieli nawiązać do klasyki gatunku RPG w światach fantasy i odciąć się od funkcjonującego obecnie trendu realizmu.

Wydarzenia w grze będziemy obserwować w perspektywie pierwszej osoby. Produkcja stawiać ma w pierwszej kolejności na swobodę i wolność wyboru w doborze ścieżki prowadzącej do celu.

Nie zabraknie licznych elementów ekwipunku oraz punktów doświadczenia. Do dyspozycji graczy oddane zostaną trzy klasy postaci - wojownik, mag i łotrzyk.

Nad projektem pracuje grupa doświadczonych deweloperów. W zespole poza wspomnianymi Warrenem Spectorem i Paulem Neurathem (twórcą oryginalnego Ultima Underworld) znajduje się Nate Wells, w przeszłości odpowiedzialny za grafikę BioShock, BioShock Infinite i The Last of Us.

Underworld Ascendant powinno ukazać się na PC pod koniec tego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze