Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obrona twierdzy w nowym materiale z Mount & Blade 2: Bannerlord

Oraz informacje o dyplomacji.

Studio TaleWorlds Entertainment zaprezentowało nowy, przygotowany w związku z Gamescomem, fragment rozgrywki z Mount & Blade 2: Bannerlord - kolejnej odsłony znanej serii RPG-ów.

O ile materiał pokazany na E3 koncentrował się na zdobyciu twierdzy, o tyle kolejny film pokazuje zupełnie odmienny scenariusz, w którym fortecę należy obronić.

Z udostępnionego nagrania wynika, że gracze wezmą aktywny udział w walce. W kierunku szturmujących poślą strzały, zrzucą atakujących z murów, a nawet zmiażdżą przeciwników kamieniami.

Przed rozpoczęciem bitwy będzie można też wybudować dodatkowe umocnienia, a także katapulty, za pomocą których przerzedzimy szeregi oponentów

.

Twórcy ujawnili też kilka nowych informacji na temat dyplomacji. Obiecują, że prowadzone z murów pertraktacje umożliwią przerwanie oblężenia, a nawet skierowanie uwagę wrogiego władcy na innych rywali. Autorzy podkreślają, że negocjacje pozwolą w istotny sposób zmienić przebieg rozgrywki.

Pomimo „dwójki” w tytule, seria Mount & Blade liczy już trzy odsłony. Nie zmieniają się założenia rozgrywki: tworzona postać reprezentuje jeden ze średniowiecznych stanów i pnie się po szczeblach kariery, rekrutując wieśniaków i najemników do prowadzonej armii.

Data premiery Bannerlord nadal jest nieznana.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły