Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mount & Blade 2 - początek, wioska Tevea i pierwsza rekrutacja

Jak zdobyć pierwsze jednostki.

Po stworzeniu postaci w Mount & Blade 2 Bannerlord od razu trafiasz do obozu treningowego. To po prostu arena, gdzie w różnych częściach możesz podnieść różne rodzaje broni i poćwiczyć walkę czy jazdę konno.

Polecamy spędzić tu parę minut, by zapoznać się z mechaniką używania broni. Kiedy jesteś gotowy do opuszczenia treningowego obszaru, po prostu wciśnij i przytrzymaj Tab - jak sugeruje wskazówka na ekranie (1).

Twoje pierwsze zadanie to dotarcie do najbliższej wioski obok obozu treningowego. Jest to Tevea. By poruszać się po mapie świata, po prostu klikaj lewym przyciskiem myszy w miejsce docelowe.

Kiedy dotrzesz do wioski, wybierz z menu z lewej strony opcję Take a walk around. Wejdziesz do wioski jako swój bohater, w widoku TPP. Przytrzymaj klawisz Alt, by podświetlić starostę (2), z którym masz porozmawiać. Tutaj mała uwaga: większość postaci ma losowo generowane imiona, dlatego nie będziemy ich podawać w naszym poradniku.

W rozmowie z mężczyzną zaznacz, że szukasz porwanego rodzeństwa. Konwersacja potoczy się dalej i będziesz mógł zrekrutować pierwszych najemników. Po rozmowie przytrzymaj Tab, by wyjść do menu osady.

Po lewej stronie wybierz Recruit troops (3). Zawsze w przypadku miast otwiera to okno rekrutacji, w którym możesz albo wybierać żołnierzy pojedynczo, albo kliknąć Recruit All (4) - wybierz tę drugą opcję.

Gratulacje, masz pierwszy oddział! Teraz, już z menu wioski, kliknij ikonę Headmana (starosty / przywódcy Tevei) i wybierz opcję Talk. W ten sposób też możesz rozmawiać z postaciami w miastach, bez chodzenia po ulicach.

Zarządca zleci ci pierwszą misję - odbicie medyka z rąk bandytów (Raiders). Przed tobą pierwsze starcia.

Następnie: Mount & Blade 2 - polowanie na bandytów (Raiders), Radagos i kryjówka

Spis treści: Mount & Blade 2 Bannerlord - Poradnik, Solucja

Read this next