Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mount & Blade 2 - strzelanie z łuku, jak celować

Łuk, kusza, broń miotana.

Strzelanie z łuku czy kuszy jest w Mount & Blade 2 Bannerlord dosyć łatwe i przyjemne, podobnie jak w oryginalnej grze. Na pewno prościej opanować ten rodzaj walki niż do perfekcji opanować walkę bronią białą.

Oczywiście warto tylko pamiętać, że jako łucznik zawsze jesteśmy bardziej narażeni na ataki szybkiej piechoty czy kawalerii. Warto więc pomyśleć o wyposażeniu tarczy do obrony.

Zasady są bowiem banalne. Mamy celownik (1), który rozszerza się - tym bardziej, im dłużej przytrzymamy lewy przycisk myszy. Strzałę wypuszczamy, gdy puszczamy przycisk myszy. Im mniejszy jest celownik (im mniej zdążył się poszerzyć), tym celniejszy jest nasz strzał.

Cały czas pilnuj też stanu amunicji (2). Nie ma nic gorszego, niż zorientowanie się, że zabrakło nam strzał w ostatniej chwili.

Najważniejsze zasady dotyczące walki dystansowej:

  • Dopasuj celowanie do odległości. Przy bliskich dystansach (jak na obrazku powyżej) pocisk poleci zazwyczaj dokładnie tam, gdzie znajduje się środek celownika przy krótkim przytrzymaniu cięciwy. Jeśli jednak wróg jest dalej, musisz wycelować nieco wyżej. Dlatego tak ważny jest trening na początku kampanii - by przyzwyczaić się do różnych odległości.
  • Obrażenia w głowę zadają oczywiście najwięcej obrażeń, ale jeśli jesteś niepewny, celuj w tors dla większej szansy trafienia. W przypadku kawalerii możesz śmiało celować w konia, by spowodować efektowny upadek.
  • W grze są różne rodzaje strzał. W miarę postępów będziesz mógł kupować nowe rodzaje amunicji. Dokładnie czytaj opisy, by porównywać wady i zalety.
  • Regularnie się rozglądaj. Nigdy nie wiesz, czy ktoś nie zajdzie cię z flanki, gdy skupiasz się tylko na atakowaniu wrogów z jednej strony.
  • Trzymaj się z tyłu. Wysyłaj piechotę do ataku, a sam trzymaj się na bezpiecznej odległości. Oczywiście pamiętaj, by raczej nie strzelać w grupę walczących oddziałów, by nie ranić przypadkiem sojuszników (choć w trybie online nie zawsze aktywny jest przyjacielski ogień).

Najważniejsza jest jednak praktyka. Żadne wskazówki nie pomogą ci tak, jak trening. Nawet po prologu możesz jednak na szczęście odwiedzić obóz treningowy, w którym zacząłeś przygodę - radzimy spędzić tam trochę czasu na strzelnicy.

Następnie: Mount & Blade 2 - companions, gdzie znaleźć kompanów

Spis treści: Mount & Blade 2 Bannerlord - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mount & Blade 2 - walka wręcz, jak blokować

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze