Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mount & Blade 2 - jak zarabiać złoto

Szybkie zarabianie.

Umiejętności i wyczucie strategiczne to klucz do sukcesu w Mount & Blade 2 Bannerlord, ale duże znaczenie ma też oczywiście złoto. W końcu to pieniądze pozwalają nam przetrwać, opłacić utrzymanie jednostek i kupować lepszy sprzęt.

Na szczęście bogacenie się wcale nie jest trudne, o ile nie zależy nam na szybkim zdobyciu ogromnych sum, za które wykupimy całe królestwa.

Najlepsze sposoby na zdobywanie złota w pierwszych godzinach gry, kiedy jeszcze nie mamy własnego miasta przynoszącego dochody, to między innymi:

  • Pokonywanie bandytów - zawsze zabieramy im nieco złota, a później możemy też sprzedać więźniów czy zdobyczny ekwipunek. Oczywiście nie zabieraj się za grupy bandytów, które mają przewagę liczebną.
  • Wykonywanie misji - to w większości przypadków najbezpieczniejsza metoda zarobku, szczególnie jeśli skupimy się na misjach eskortowych i dostawczych, które nie wymagają żadnego ryzyka.
  • Handel - skuteczny handel, warto dodać. Oznacza to, żeby sprzedawać produkty po możliwie najlepszych cenach. Pamiętaj bowiem, że różne miasta oferują inne ceny poszczególnych towarów. Jeśli więc zdobędziesz dużo przedmiotów czy zasobów jakiegoś rodzaju, odwiedź kilka osad czy miast, zanim zdecydujesz, gdzie sprzedasz zbędny balast.
  • Bierz udział w turniejach. Gdy odwiedzasz większe miasta, zaglądaj na arenę, by zorientować się, na kiedy zaplanowano turniej. W takich zawodach można wygrać sporo pieniędzy - choć to raczej dobre wyjście tylko dla bardziej zaawansowanych.
Pamiętaj, by zawsze zebrać loot (łup) po wygranej bitwie

Sposobem zarobku jest też napadanie na wioski i grabienie ich, ale to już raczej metoda, której nie można wymienić w gronie tych najlepszych. Psuje bowiem naszą reputację i naraża na kary.

Następnie: Mount & Blade 2 - walka wręcz, jak blokować

Spis treści: Mount & Blade 2 Bannerlord - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mount & Blade 2 - umiejętności (Skills), rozwój postaci

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze