Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mount & Blade 2 - polowanie na bandytów (Raiders), Radagos i kryjówka

Pierwsze potyczki, atakowanie Raidersów.

Po odwiedzeniu pierwszej wioski w Mount & Blade 2 Bannerlord pola zapolować na grabieżców (w oryginale nazywają się Raiders). Twoje zadanie to pokonanie trzech oddziałów.

Od razu gdy opuścisz Teveę, na mapie zobaczysz wrogie grupy, oznaczone na mapie czerwonym kolorem (1). Wystarczy że klikniesz na jednostkę symbolizującą oddział na mapie świata, a się do niego zbliżysz. Otworzy się wstępne menu przed walką - na górze zobaczysz układ sił (2).

Kliknij Attack po lewej stronie, by przejść do walki. Te starcia są proste, bo wrogów jest zaledwie sześciu, a ty dysponujesz teraz dobrymi wojownikami starosty.

Podczas walki kierujesz nie tylko swoją postacią. By wydawać rozkazy jednostkom, wciśnij F1, a następnie wybieraj dowolne komendy z menu po lewej stronie (3).

Możesz tu rozkazać żołnierzom, by za tobą podążali, by szarżowali lub żeby uformowali konkretną formację. Podczas wydawania rozkazów ruchu widzisz na ekranie baner (4), który symbolizuje docelowe miejsce dla jednostek.

Pokonaj trzy oddziały Raidersów - nie jest tu wymagana żadna specjalna taktyka, po prostu jak najlepiej wymierzaj ciosy. Pokonanie trzeciej grupy wiąże się z uwolnieniem medyka, który w dialogu wskaże ci miejsce położenia kryjówki bandytów - od razu się do niej udaj.

W kryjówce (Hideout) masz pokonać wszystkich wrogów, ale na szczęście znajdują się oni w dużych odstępach od siebie. Po rozpoczęciu starcia idź do przodu i pokonaj pierwszego bandytę, potem poruszaj się wzdłuż rzeki - i pokonuj kolejnych.

W końcu zacznie się krótka scenka, w której pojawi się Radagos, szef bandytów. Po rozmowie z nim możesz wybrać opcję pojedynku, ale nie radzimy tego robić - po co ryzykować? Szczególnie początkującym radzimy wybrać opcję I don't duel slavers. Men, attack! (5).

W ten sposób szybko pokonasz Radagosa i jego paru kolegów. Po starciu będziesz mógł wymyślić swoje nazwisko rodowe, a także stworzyć prosty herb. Teraz tak naprawdę rozpoczyna się prawdziwa gra, to koniec prologu.

Następnie: Mount & Blade 2 - odbudowa klanu (Rebuild your clan)

Spis treści: Mount & Blade 2 Bannerlord - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mount & Blade 2 - początek, wioska Tevea i pierwsza rekrutacja

Read this next