Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mount & Blade 2 - jaką kulturę wybrać (Culture)

Bonusy i znaczenie wyboru.

Jak w poprzednich częściach, tak i w Mount & Blade 2 Bannerlord mamy do czynienia z różnymi kulturami i nacjami. Na początku gry, zanim nawet stworzymy postać, musimy wybrać swoją kulturę (Culture).

Na wstępie warto podkreślić, że nie jest to wybór frakcji. Ta decyzja determinuje tylko tło fabularne naszej postaci i wiąże się z konkretnymi bonusami, które opiszemy poniżej.

Z jedną z sześciu frakcji (które nazywają się tak samo, jak kultury) sprzymierzamy się dopiero później i to wpływa choćby na dostęp do różnych jednostek.

Kultury do wyboru:

  • Vladians. Otrzymasz 20 procent bonusu do zdobywania doświadczenia jednostek po bitwach. To dobry wybór, jeśli chcesz skupić się na szybkim rozwoju swoich żołnierzy.
  • Sturgians. Ten wybór sprawi, że będziesz mieć 20-procentowy bonus do poruszania się po śniegu. Śniegu na mapie gry jest stosunkowo niewiele więc... raczej nie warto. Nawet mimo dodatkowych bonusów do dyplomacji z głowami górskich klanów.
  • Empire. Imperium ma bonus do budowy projektów w miastach, a także machin oblężniczych. To więc przyszłościowy wybór, którego pozytywne skutki odczujesz po wielu godzinach gry, kiedy dorobisz się własnego zamku i będziesz chciał podbijać inne twierdze.
  • Battanians. Mają 10 procent bonusu do szybkości w lasach. To już całkiem niezły wybór, bo leśnych terenów jest sporo - i to my możemy przecież starać się zwabiać tam wrogów. Ostatecznie jednak nie jest to najlepsza opcja.
  • Aserai. Dobry wybór dla tych, którzy chcą skupić się na handlu i organizowaniu karawan. Ta kultura zapewni bonus do tworzenia karawany i zmniejszy wszelkie handlowe kary.
  • Khuzaits. Otrzymasz 10 procent bonusu szybkości poruszania się po mapie kampanii. To niezły wybór, choć bez dużego wpływu na rekrutację czy rozwój. Pozwoli jednak lepiej decydować o tym, gdzie będziesz toczyć walki (albo też sprawi, że łatwiej uciekniesz wrogiej armii).

Następnie: Mount & Blade 2 - statystyki i atrybuty (tworzenie bohatera)

Spis treści: Mount & Blade 2 Bannerlord - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mount & Blade 2 - jak zejść z konia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze