Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obcy: Izolacja - pierwsze recenzje

Rozstrzelone oceny.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje horroru Obcy: Izolacja od studia The Creative Assembly. Opinie na temat tytułu są raczej mieszane.

Ten wyraz twarzy podsumowuje opinie części recenzentów

„Jeśli już produkcja robi coś dobrze, to są to jedne z najlepszych momentów tego roku w grach wideo. Pomiędzy tymi spektakularnymi chwilami jest zbyt wiele słabszych fragmentów, a także irytujące momenty w stylu niesprawiedliwych śmierci. Choć te chwile nie należą do przyjemnych, to z czasem zostają zapomniane” - uważa Eurogamer.net.

Serwis PCGamer wskazuje także na dobrze przygotowaną wersję PC, recenzję podsumowując wysoką oceną 9.3. „To śmieszne, że dopiero twórcy historycznych strategii stworzyli autentyczną grę na licencji Alien. Udało im się, choć tak wielu poległo. Izolacja to pewny siebie, pełen napięcia horror, który perfekcyjnie oddane esencję legendarnego filmu.”

Mniej miłe słowa miał autor z serwisu Polygon. „Izolacja nie jest najgorszą grą na licencji Alien, ale najbardziej rozczarowuje.” Recenzent narzeka na niewykorzystany potencjał, odejście od materiału docelowego i przewidywalność.

O dłużących się fragmentach wspomina także Gamespot, wymieniając też nienajlepszy system zapisu. „Obcy: Izolacja oferuje chwile prawdziwego strachu, ale zbyt często dzieli je niekończącymi się momentami mało interesującego wciskania przycisków i ciągnięcia za dźwignie.”

„Projekt wydawał się idealny na papierze i pierwsze godziny sugerowały, że uda się dotrzymać obietnic, ale kończy się na rozczarowaniu” - napisał serwis IGN, chyba najbardziej narzekając na zbytnią długość gry. „Szkoda, że gra nie śledzi statystyk, ponieważ jestem ciekawy, ile czasu rozgrywki spędziłem ukryty w szafkach, wpatrując się w czujnik ruchu lub raz po raz ginąc bez szans na uratowanie postaci.”

Obcy: Izolacja zadebiutuje 7 października na PC, PS3, PS4, X360 i Xbox One.

Poniżej zbiór ocen od najpopularniejszych serwisów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze