Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Remake Metal Gear Solid zmierza na PC i PS5

Na komputery trafią też oryginalne wersje dwóch pierwszych części.

  • Według niepotwierdzonych informacji, powstaje remake Metal Gear Solid
  • Gra miałaby trafić na PC i PS5

Konami pracuje nad pełnoprawnym remake'iem pierwszej odsłony serii Metal Gear Solid - wynika z nieoficjalnych doniesień prowadzonego w serwisie YouTube profilu RedGamingTech.

W najnowszym materiale kanału stwierdzono, że nowa wersja słynnej skradanki od Hideo Kojimy powstaje z myślą o PC i PlayStation 5. Autorzy filmu powołują się na zaufanych, ale pragnących zachować anonimowość informatorów.

To jednak nie wszystko: Konami rzekomo przygotowuje też odświeżone wydania trzech kolejnych odsłon cyklu. Gry nie będą jednak remake'ami, a jedynie remasterami, co oznacza nieznaczne odświeżenie oprawy wizualnej.

Zobacz na YouTube

Doniesienia są nieoficjalne, więc należy podchodzić do nich z dystansem. RedGamingTech w przeszłości ujawniało jednak wieści, które później okazywały się prawdziwe, choć - jak zwraca uwagę serwis PushSquare - kanał specjalizuje się w informacjach sprzętowych.

W międzyczasie pojawiły się poszlaki, wskazujące, że na PC ukażą się reedycje pierwszych dwóch odsłon Metal Gear Solid - pozycje oceniła tajwańska agencja, która zajmuje się przyznawaniem kategorii wiekowych grom. Oba tytuły już kiedyś ukazały się na komputerach, więc niewykluczone, że mowa o wersjach dostosowanych do współczesnych sprzętów.

Wspomniana organizacja sklasyfikowała także inne produkcje Konami na PC - wydane pierwotnie w 1987 roku Metal Gear i pakiet, w skład którego wchodzą trzy części serii Castlevania oraz dwie odsłony Contry.

Read this next