Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe odsłony Titanfall trafią na urządzenia mobilne

W przyszłym roku.

Twórcy sieciowej strzelanki Titanfall - studio Respawn - ogłosili rozpoczęcie współpracy z firmą Nexon, czego efektem będą kolejne odsłony tej produkcji, na urządzenia mobilne.

Titanfall nie zdobył ogromnej popularności, pomimo ciekawych pomysłów

Kooperacja obejmuje wiele lat oraz „kilka nowych i oryginalnych” tytułów na systemy iOS i Android. Prace wspomaga studio Particle City, gdzie kreatywnym doradcą jest Vince Zampella, współzałożyciel Respawn Entertainment.

Obie firmy zamierzają „rozszerzyć uniwersum”, więc nowe gry nie muszą koniecznie być strzelankami - deweloperzy chcą wykorzystać mocne strony urządzeń mobilnych, biorąc pod uwagę ich ograniczenia.

- Mamy interesujące pomysły, ale chyba nie możemy jeszcze o nich mówić. To inna część uniwersum, spojrzenie za kulisy, na sprawy, które niekoniecznie musiały być ujawnione w głównej grze - wyjaśnia Zampella w rozmowie z serwisem Polygon.

Nexon ma nadzieję, że inwestycja w produkcje mobilne może korzystnie wpłynąć na rozwój całej serii. Warto dodać, że ta firma przygotowuje także specjalną wersję bazowego Titanfall na rynki azjatyckie.

Tymczasem Respawn Entertainment pracuje nad „pełnoprawną”, multiplatformową kontynuacją produkcji z 2014 roku. Zampella nie chciał zdradzić szczegółów.

- Jeszcze nie mogę - przyznał. - Obiecuję, że warto poczekać.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze