Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hakerzy włamali się do Apex Legends, by narzekać na hakerów w Titanfall

Cel uświęca środki?

  • Hakerzy przekierowują społeczność Apex Legends na stronę savetitanfall.com
  • Psując graczom zabawę, chcą zwrócić uwagę na problem hakerów w Titanfall
  • Problem z Apex Legends już naprawiono

Hakerzy włamali się do Apex Legends, by zwrócić uwagę Respawn Entertainment oraz samych graczy na podobny problem w innej produkcji studia - Titanfall.

Logując się do Apex Legends w weekend, zamiast listy playlist, na ekranie użytkowników wyświetlał się adres savetitanfall.com oraz podpis „Titanfall 1 jest atakowany, więc atakujemy też Apex”.

Gracze raportowali też, że po meczach pokazywały się okna z „ważną wiadomością”, zachęcającą do odwiedzin i rozpowszechniania wspomnianej strony. Ponadto w niektórych przypadkach rozegranie meczu nie było możliwe.

Savetitanfall.com powstało w marcu 2021 roku, by przekonać Respawn Entertainment do pochylenia się nad Titanfall, „ukochanej przez wielu marki”, która pomimo ciągłej sprzedaży, jest nawiedzana przez plagę hakerów, niemal całkowicie uniemożliwiających zabawę. Autorzy strony twierdzą, że deweloperzy ignorują wysyłane w ich kierunku sygnały.

Dziś nad ranem, ok. godz. 4:00, Respawn Entertainment naprawiło problemy. Informację przekazano na Twitterze, ale deweloperzy w żadnym z kilku wpisów nie odnieśli się do wiadomości od hakerów. Wspomniano tylko o „problemach z matchmakingiem”.

Read this next