Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa mapa i specjalista. Battlefield 2042 rozpocznie wkrótce drugi sezon

Facet z minigunem byłby dla mnie parą.

Po niezbyt udanej premierze, Battlefield 2042 jest obecnie w znacznie lepszej formie. Już 30 sierpnia rozpocznie się drugi sezon zmagań i wsparcia, z kolejną porcją zmian i nowości.

Najważniejszą innowacją będzie zapewne kolejna mapa, Stranded. Złe wieści są takie, że lokacja w dużej mierze przypomina istniejące Discarded, z wielkim statkiem na środku. Miejscówka ma być mała - mniejsza nawet niż Exposure z pierwszego sezonu. Wszystko to zapewne odpowiedź na jeden z częściej powtarzanych zarzutów, ten mówiący o zbyt wielkich miejscówkach i nacisku na pojazdy.

Stranded ma więc być przeciwieństwem tego podejścia, z wartką akcją piechoty. Inne nowości drugiego sezonu to specjalista Charlie Crawford, odpowiedzialny za wsparcie. Dysponuje przenośnym karabinem obrotowym z tarczą (i małym kątem obrotu, dla balansu), ale może też szybciej „podnosić” towarzyszy i odnawiać ich zasoby amunicji.

Podsumowanie nowości

W sferze pojazdów otrzymamy czteroosobowe wozy piechoty: EBLC-RAM oraz lekko opancerzony Polaris RZR. Do tego bronie: karabin automatyczny AM40, lekki karabin maszynowy Avancys oraz pistolet PF51. Powrócą też granaty ogłuszające.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze