Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo: niskie zainteresowanie Wii U przełożyło się na straty finansowe

Gry z DS trafią na GamePad.

Nintendo opublikowało wyniki finansowe za zakończony rok fiskalny. Japońska korporacja podała, że w okresie od kwietnia 2013 roku do końca marca 2014 sprzedano tylko 2,72 mln egzemplarzy Wii U. Łączny wynik od premiery w 2012 r. to skromne 6,17 mln sztuk.

Dużo lepiej radzi sobie przenośne 3DS. W ostatnich 12 miesiącach sprzedano 12,24 mln egzemplarzy, a plany na obecny rok to kolejne 12 mln w rękach graczy. Łączny wynik to już 43,33 mln sztuk.

Zaktualizowano także dokładne wyniki sprzedaży gier. Pokemon X i Y osiągnęły łącznie już 12,26 mln sztuk na Nintendo 3DS. Mario Kart 7 to kolejne 9,62 mln. Rozeszło się też 9,27 mln Super Mario 3D Land czy 7,82 mln New Super Mario Bros. 2. Dokładne dane znaleźć można na oficjalnej stronie.

W przypadku Wii U największym zainteresowaniem cieszy się New Super Mario Bros. U, z 4,16 mln egzemplarzy. Na drugim miejscu Nintendo Land z 3,09 mln, przed Super Mario 3D World z 2,17 mln. Pełna lista na stronie korporacji.

Firma zapowiada, że rozszerzy możliwości kontrolera GamePad z Wii U, oferując konwersje starszych tytułów, z Nintendo DS.

Słabe zainteresowanie nową konsolą stacjonarną przełożyło się na wyniki finansowe firmy. W całym roku fiskalnym zanotowano stratę w wysokości 228 mln dol., w porównaniu z 69,9 mln zysku w ubiegłym roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze