Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa konsola Nintendo może bazować na Androidzie - raport

AKTUALIZACJA: Firma dementuje.

Aktualizacja (02.06.2015): Rzecznik Nintendo potwierdził w rozmowie z dziennikiem The Wall Street Journal, że doniesienia o zastosowaniu Androida jako bazy dla systemu operacyjnego nowej konsoli firmy są nieprawdziwe.

Przedstawiciel japońskiej korporacji nie podał jednak żadnych innych szczegółów na temat urządzenia znanego obecnie jako NX.

*

Oryginalna wiadomość (01.06.2015): Nintendo rozważa podobno wykorzystanie systemu Android jako bazy pod system operacyjny najnowszej konsoli, znanej obecnie tylko pod oznaczeniem kodowym - NX.

Informacje o takiej treści opublikował serwis internetowy japońskiej gazety Nikkei, który już wcześniej ujawniał wiarygodne dane na temat planów firmy (dzięki, Kotaku).

W artykule mowa o systemie operacyjnym z Androidem, dzięki któremu Nintendo ma nadzieję przyciągnąć większą liczbę deweloperów do swojego urządzenia.

Doniesienia należy traktować jednak z dużą ostrożnością.

Sekran Toto z firmy Kantan Games wyjaśnił na Twitterze, że w artykule mowa o tym, że Android jest rozważany tylko jako jedna z opcji.

Pomysł polega podobno na tym, by twórcy aplikacji mobilnych na telefony czy tablety mogli w prosty sposób przenieść swoje programy na konsolę. W ten sposób Nintendo chce uniknąć sytuacji z Wii U, od którego odcięły się wszystkie większe firmy deweloperskie.

Byłaby to jednak ogromna zmiana w podejściu dla japońskiej korporacji, która zawsze tworzyła swoje własne systemy operacyjne, często obdarzone charakterystycznym stylem.

Na oficjalne szczegóły na temat NX przyjdzie nam jednak poczekać. Producent zapowiedział już, że sprzęt nie pojawi się na targach E3 w tym miesiącu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze