Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo poprawia wyniki finansowe, ale Wii U i 3DS sprzedają się powoli

Rezultaty lepsze niż przed rokiem.

Nintendo wypracowało 2 mln dol. zysków w ostatnim kwartale fiskalnym, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, gdy strata wyniosła aż 166 mln dol.

Analitycy spodziewali się znacznie gorszego wyniku. Japońska korporacja podaje, że pomógł korzystny kurs jena, a firma prognozuje wypracowanie zysków w całym roku fiskalnym, po raz pierwszy od czterech lat.

Ujawniono także, że w okresie od początku lipca do końca września sprzedano 610 tysięcy konsol Wii U, czyli dwa razy więcej niż rok temu w tym samym okresie. Jako powody większego zainteresowania podano premiery Mario Kart 8 oraz Hyrule Warriors.

Od kwietnia do sklepów na całym świecie wysłano 1,12 mln Wii U, choć do końca roku fiskalnego planowano sprzedać ich aż 3,6 mln. Nintendo wierzy, że pomogą Smash Bros., figurki amiibo oraz okres świąteczny.

Zwalnia także sprzedaż przenośnego 3DS. Do sklepów wysłano 1,27 mln tych urządzeń, choć jeszcze rok temu było to 2,49 mln. Nie pomogła nawet premiera bijatyki Super Smash Bros., która rozeszła się w nakładzie 3,22 mln kopii w mniej niż miesiąc.

Ale 3DS w grudniu otrzyma Pokémon Omega Ruby oraz Alpha Sapphire, a zainteresowanie wzrośnie zapewne wraz z premierą nowych modeli - New 3DS i New 3DS XL.

Dobre wieści dla Nintendo to także powrót do pracy dyrektora generalnego Satoru Iwaty, który w ostatnich miesiącach był niedysponowany po przebytej operacji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze