Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ninja Theory przypomina o Senua's Saga: Hellblade 2. Szczegóły gry po nowym roku

Ninja Theory dało znak życia.

Po pierwotnej zapowiedzi w temacie Senua's Saga: Hellblade 2 zapadła względna cisza. Twórcy zapowiadają jednak, że w nowym roku wznowią serię dzienników deweloperskich oraz przedstawią kolejne szczegóły intrygującej produkcji.

Odpowiedzialne za grę studio Ninja Theory opublikowało na Twitterze krótki wpis zapowiadający powrót serii filmów, w których członkowie zespołu przybliżają kulisy pracy nad Hellblade 2. Jest to dobry znak, ponieważ od zapowiedzi w 2019 roku o grze nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, a ostatni dziennik opublikowano niemal 2 miesiące temu.

W komentarzach pod wpisem możemy przeczytać, że wielu graczy liczy na ogłoszenie daty premiery, jednak są na to znikome szanse. Bardziej prawdopodobne, że konkrety padną podczas imprezy, którą - podobno - Microsoft planuje na pierwszy kwartał przyszłego roku. Niemniej twórcy szykują się do przedstawienia nowych szczegółów, na które nie będzie trzeba długo czekać.

Senua's Saga: Hellblade 2 jest kontynuacją ciepło przyjętego Hellblade: Senua's Sacrifice z 2017 roku. Historia śledzi losy wojowniczki z plemienia Piktów, która wyrusza z misją uratowania duszy swojego ukochanego z rąk bogini Hel. Sequel przenosi akcję na Islandię i stawia na opowieść ze znacznie większym rozmachem, a pierwsze fragmenty rozgrywki pozwalają liczyć na prawdziwie next-genową oprawę graficzną.

Historia Senuy jest ważna z jeszcze jednego powodu - główna bohaterka cierpi na głęboką psychozę, więc musi stawiać czoła nie tylko przeciwnikom, ale i koszmarom zrodzonym w jej własnym umyśle. Gra Ninja Theory stara się obrazować schorzenia psychiczne tak realistycznie, jak to tylko możliwe. W tym celu twórcy współpracują zarówno z badaczami, jak i pacjentami.

Read this next