Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależny horror Allison Road chce wypełnić lukę po Silent Hills

Prace trwają od września.

Sześcioosobowe, niezależne studio Lilith zaprezentowało materiał wideo z horroru Allison Road, za pomocą którego chce wypełnić lukę po anulowanym Silent Hills.

Prace nad produkcją trwają od września 2014 roku, więc twórców musiało zainspirować wydane kilka tygodni wcześniej demo PT. Większość systemów rozgrywki jest już gotowa, a deweloperzy zbliżają się do wersji pre-alpha.

Akcja toczy się w brytyjskim domu, gdzie na graczy czeka mnóstwo obiektów do zbadania. Napięcie rośnie powoli, wkrótce gaśnie światło, a w okolicy pojawiają się dziwne odgłosy i istoty.

Poniższy materiał wideo to kilkanaście minut rozgrywki, prezentujące ogólne założenia produkcji, a nie jej ostateczną jakość - ostrzega studio Lilith.

Całość przypomina PT, które miało służyć jako interaktywny zwiastun dla Silent Hills. Po kontrowersjach związanych z Hideo Kojimą, Konami zdecydowało się jednak anulować prace nad tym tytułem.

Nie znamy jeszcze daty premiery i platform docelowych dla Allison Road.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze