Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima opuści Konami po premierze Metal Gear Solid 5 - raport

Ale seria będzie kontynuowana.

Konami potwierdziło, że seria Metal Gear będzie kontynuowana po wrześniowej premierze The Phantom Pain. Japońska firma stara się w ten sposób uspokoić sytuację po doniesieniach mówiących o rychłym odejściu Hideo Kojimy.

Wczoraj informowaliśmy, że wzmianki o firmie legendarnego producenta - Kojima Productions - zostały usunięte w materiałów marketingowych obu odsłon Metal Gear Solid 5, a sam Kojima został usunięty z grona najwyższej rangi menedżerów.

Serwis Gamespot dodał - powołując się na swoje źródła - że wewnątrz Konami trwa „walka o władzę”, której ofiarami padli właśnie Kojima i inny zarządzający Kojima Productions. Mają oni opuścić firmę wkrótce po wydaniu MGSV.

Korporacja wystosowała mało konkretne oświadczenie w języku japońskim, zapewniając, że zamierza wyprodukować kolejną serię Metal Gear. Ruszyła także rekrutacja pracowników do nowego zespołu (tłumaczenie za NeoGAF).

Tak sformułowana informacja prasowa nie potwierdza odejścia Kojimy, ale na pewno wzmacnia nieoficjalne doniesienia.

Konami tłumaczy zmiany prowadzeniem szerszej restrukturyzacji, gdzie kontrolę nad studiami deweloperskimi przejmie zarząd w Tokio. Stąd zmiana nazwy Kojima Productions Los Angeles na Konami Los Angeles Studio.

Firma uznała zapewne, że to właśnie Konami powinno być centrum prac i działań marketingowych, a nie sam Kojima i jego własne studio.

Osobną kwestią pozostaje sprawa nowej odsłony Silent Hill, którą legendarny producent miał współtworzyć z reżyserem Guillermo del Toro. Losy tej produkcji są obecnie nieznane.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze