Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Nieuczciwy” skin z Call of Duty zostanie czasowo wycofany

Aż twórcy wprowadzą poprawki.

Studio Sledgehammer ogłosiło, że budząca kontrowersje skórka postaci do Call of Duty Modern Warfare 3 zostanie tymczasowo wycofana z gry oraz poprawiona. Chociaż nie sprecyzowano dokładnie, o jakich poprawkach mowa, to możemy się domyśleć, że chodzi o kolory postaci, które doskonale zlewają się z otoczeniem.

Omawiany skin nazywa się „Gaia” i przemienia operatora Nova w istotę na wzór Drzewca lub Leszego. Problem polega na tym, że skórka utrzymana głównie w tonach brązu z wieloma przezroczystymi elementami pozwala się bardzo skutecznie maskować - według wielu graczy aż zbyt dobrze, do poziomu zahaczającego o nieuczciwość. Pojawiające się głosy krytyki proszą deweloperów o wzmocnienie świecącej aury wokół postaci, aby łatwiej dało się ją zauważyć, a w skrajnych przypadkach postulowane jest całkowite usunięcie Gai.

Jak informuje serwis PC Gamer, przedstawiciel studia Sledgehammer zwrócił się do graczy z zapewnieniem, że deweloperzy przyjrzą się problemowi. „Poprawki do skórek operatorów Gaia i Gaia Blackcell są już uwzględnione w naszym planie pracy nad Modern Warfare 3. W przyszłej aktualizacji wyłączymy ten przedmiot, dopóki nie będzie mógł zostać na nowo udostępniony graczom” - przekazał jeden z twórców. Wiemy więc, że kontrowersyjny skin nie zostanie usunięty całkowicie, ale czekają go istotne zmiany.

This skin has to be nerfed.
byu/No-Lavishness8593 inModernWarfareIII

Warto dodać, że Gaia już wcześniej pojawiła się w zeszłorocznym Call of Duty Modern Warfare 2 i wtedy również wywołała identyczną kontrowersję. Drewniany stwór powrócił w najnowszej odsłonie dzięki nowej możliwości przenoszenia postępów i przedmiotów pomiędzy grami. Skin jest też o tyle problematyczny, że nie tylko znacznie ułatwia maskowanie, ale wielu graczy w ogóle nie spodziewa się trafienia na zamaskowanych przeciwników.

Większość przedmiotów broni z gry posiada opcje bardzo jaskrawego malowania, które możemy dość szybko odblokować. Również niektórzy operatorzy są łatwo dostrzegalni z dystansu, jak ubrana we wściekły róż wojowniczka inspirowana piosenkarką Nicky Minaj, czy wyrwana rodem z Diablo 4 demonica Lilith z wielkimi rogami i skrzydłami. Stąd też spora liczba fanów jest przyzwyczajona, że przeciwników na polu walki można dostrzec stosunkowo łatwo.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze