Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: Resident Evil 3 Remake w marcu 2020 roku

Gra ma być całkowicie inna niż oryginał.

Remake Resident Evil 3, czyli nowe wydanie gry sprzed dwudziestu lat, powinien zadebiutować na rynku w marcu 2020 roku - wynika z nieoficjalnych informacji na temat projektu.

Termin premiery odświeżonej wersji słynnego survival horroru przedstawił internauta Evil VR we wpisach opublikowanych za pośrednictwem serwisu Twitter. Przekonuje też, że tytuł jest „zupełnie nowym wyobrażeniem” oryginału.

Użytkownik twierdzi również, że gra zaoferuje liniową strukturę rozgrywki. Projekt porównuje do Resident Evil 4, choć zaznacza, że gracze otrzymają więcej swobody niż w późniejszych częściach serii - piątej i szóstej.

Internauta uważa także, że w produkcji nie zabraknie szeregu sekretów do odkrycia w trakcie zabawy. Ponadto, aby odkryć niektóre tajemnice, staniemy przed koniecznością wracania do już odwiedzonych lokacji.

To są oczywiście nieoficjalne informacje, do których należy podchodzić z dystansem. W przeszłości Evil VR dostarczał jednak szczegółów - później potwierdzonych - na temat remake'u Resident Evil 2.

Warto zaznaczyć, że wieści pokrywają się z niedawnymi doniesieniami, sugerującymi, że nowa wersja trzeciej odsłony zadebiutuje na rynku „wcześniej niż można się spodziewać”. To efekt strategii Capcomu, który chce podobno kolejne części cyklu wydawać co roku.

Akcję Resident Evil 3 osadzono równolegle do wydarzeń z drugiej części. Gracze wcielają się w Jill Valentine - byłą członkinię jednostki specjalnej S.T.A.R.S. Bohaterka stara się uciec z Raccoon City, co utrudniają jej mutanty.

Źródło: Twitter

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze