Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 8 miało zadebiutować na PS4 i Xbox One, ale premierę przesunięto?

Gra dopiero na PS5 i Xbox Scarlett.

Kolejna pełnoprawna odsłona cyklu Resident Evil zadebiutuje najprawdopodobniej dopiero na kolejnej generacji konsol, choć pierwotnie miała ukazać się na PS4 i Xbox One. Deweloperzy skupiają się rzekomo na odświeżonej wersji trzeciej części serii.

Wieści pochodzą od AestheticGamer - użytkownika Twittera, którego informacje na temat serii Capcomu znajdowały pokrycie w rzeczywistości.

Gracz twierdzi, że cykl Resident Evil w najbliższych latach otrzyma nową odsłonę co 12 miesięcy. Przekonuje ponadto, że Capcom miał zamiar wydać Resident Evil 8 na obecnej generacji konsolowej, ale premierę wstrzymano - najprawdopodobniej do czasu ukazania się PS5 i następcy Xboksa One.

Nie wiadomo, czy Resident Evil 8 również zaoferuje widok FPP

Po przesunięciu premiery ósmej odsłony, deweloperzy skupili się na odświeżonej wersji Resident Evil 3. Według AestheticGamer, remake tytułu „może nie być tym, czego się spodziewamy”, a gra zadebiutuje „wcześniej, niż można się spodziewać”.

Nad produkcją nie pracuje też rzekomo zespół odpowiedzialny za Resident Evil 2 Remake.

Siódma część serii po raz pierwszy wprowadziła do cyklu widok z oczu bohatera. „Skuteczny dreszczowiec ze świetnym klimatem. Mimo zmiany formuły, ma więcej wspólnego z korzeniami serii, niż można przypuszczać” - głosi nasza recenzja Resident Evil 7.

Źródło: GamingBolt

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze