Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Nie boimy się eksperymentować”. CD Projekt o restarcie projektu Sirius

Czasem lepiej zacząć od zera.

Przedstawiciele CD Projekt odnieśli się do tematu zrestartowania wiedźmińskiego projektu Sirius. Firma przyznała, że prace nad nowym gatunkiem wymagają pewnej dozy odwagi w eksperymentowaniu, stąd decyzja o „totalnym zredefiniowaniu” gry.

O przyszłości projektu mówiono przy okazji publikacji wyników finansowych. Jak dowiadujemy się z wypowiedzi Piotra Nielubowicza - wiceprezesa ds. finansów, cytowanego przez serwis VGC - zatrzymanie prac, a nawet zredefiniowanie gry, było najrozsądniejszą z możliwych opcji.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że zresetowanie całego projektu nie brzmi zbyt dobrze - przyznał Nielubowicz. - Ale aby być w pełni innowacyjnym, należy eksperymentować i odważyć się wejść na nieznane dotąd ścieżki. Musimy także utrzymać kontrolę i pilnować odpowiedniego kursu, zwłaszcza w przypadku prac nad nowym gatunkiem opracowywanym przez dopiero co przyjęte do rodziny studio.

- Działając wedle tego podejścia odnotowaliśmy negatywne wyniki w naszych pozostałych działalnościach związanych z projektem Sirius, o czym komunikowaliśmy już 10 dni temu - dodał. Przypomnijmy, że z wspomnianego komunikatu dla inwestorów dowiedzieliśmy się, że CD Projekt sporządziło odpis aktualizujący wartość poniesionych nakładów na prace związane z projektem Sirius.

Plany studia CD Projekt Red

- Naszym celem było wczesne obniżenie kosztów i danie sobie czasu na ponowne rozeznanie. Nie chcemy rozwijać projektów, z którymi nie czujemy się związani. Na ten moment to wszystko, o czym chcielibyśmy się podzielić na temat projektu Sirius - dodał Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Przyszłość produkcji wciąż stoi więc pod znakiem zapytania. Projekt Sirius miał być oryginalnie tytułem skierowanym do graczy nieobeznanych z poprzednimi odsłonami serii oraz książkowym uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Pojawiły się też plotki, że główną rolę w rozgrywce miał odegrać tryb wieloosobowy. Wygląda jednak na to, że studio The Molasses Flood - przejęte przez CD Projekt Red - pójdzie w nowym kierunku.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze