Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nazwisko Hideo Kojimy usunięte z logo gry Metal Gear Solid 5

Restrukturyzacja w Konami.

Nazwisko Hideo Kojimy zostało usunięte z logo gier Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes i The Phantom Pain na oficjalnej stronie wydawnictwa Konami.

Starsza wersja strony została zapisana przez jednego z użytkowników forum NeoGAF. Można zauważyć tam starsze wersje grafik promujących najnowsze odsłony cyklu - opatrzone dopiskiem „A Hideo Kojima game”.

Okazuje się także, że Kojima nie znajduje się na zaktualizowanej liście menadżerów wykonawczych Konami - do tej pory producent pełnił właśnie taką rolę w japońskiej firmie. Obecnie jest wymieniony wyłącznie jako menadżer zawartości i dyrektor Kojima Productions.

Warto jednak dodać, że oficjalna strona studia Kojima Productions została wyłączona, a odwiedzający są automatycznie przenoszeni na japońską witrynę serii Metal Gear Solid na stronie Konami.

„Konami Digital Entertainment, a także Hideo Kojima, będą kontynuować rozwój i wspieranie produktów Metal Gear” - poinformowali przedstawiciele firmy w oświadczeniu przekazanym Eurogamerowi.

„Przeprowadzamy obecnie restrukturyzację procesu produkcji, zmieniamy system na bardziej związany z główną kwaterą firmy, by lepiej przystosować się do rynku”.

Kojima nie skomentował jeszcze zaistniałej sytuacji.

O autorze
Komentarze