Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najnowszy patch do Battlefield 2042 zepsuł serwery i ustawienia myszy

Krok do przodu, dwa kroki w tył.

Dzisiejsza aktualizacja Battlefield 2042 wprowadziła nie tylko sporo poprawek i nowości, ale także nowe problemy. Twórcy zapewniają, że pracują już nad rozwiązaniem kłopotów z serwerami.

Te po publikacji patcha zaczęły często wyświetlać błąd i cofać graczy do menu głównego, uniemożliwiając rozgrywkę.

„To błąd połączenia po naszej stronie” - zapewnili deweloperzy, mówiąc o błędzie o treści „Unable to Load Persistence Data”. „Pracujemy nad tym, a obecnie możecie próbować ponownie dołączyć”.

Jest też inny problem: część graczy na PC ma problemy z działaniem myszy po najnowszej aktualizacji, zwłaszcza w sferze poruszania w poziomie. Aby rozwiązać ten kłopot, twórcy zalecają usunąć plik „PROFSAVE” w folderze gry w „Moich dokumentach”.

Dzisiejsza aktualizacja to największy patch, jaki produkcja otrzymała od czasu premiery. Wprowadza między innymi cotygodniowe misje, kolejne opcje dla osób tworzących własne tryby rozgrywki oraz gruntowne przebalansowanie niektórych elementów - jak osłabienie karabinu NTW-50.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze