Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat X - pierwsze recenzje

Udana bijatyka.

Bijatyka Mortal Kombat X debiutuje dziś na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Część dziennikarzy miała już okazję zapoznać się z tytułem studia NetherRealm, czego wynikiem są pierwsze recenzje.

Większość autorów wstrzymała się jeszcze z ocenami, oczekując na uruchomienie serwerów trybów sieciowych i przetestowanie gry w „rzeczywistych” warunkach. Można już jednak wyciągnąć pierwsze wnioski.

„Mortal Kombat X jest przyjazne dla początkujących graczy, korzystających z bogatej zawartości dla pojedynczego gracza i rywalizacji ze znajomymi. Jest też głębia, której oczekują zaawansowani użytkownicy. To rozbudowana i bogata w opcje bijatyka, podsumowująca dokonania NetherRealm Studios z poprzednich gier” - uważa Polygon, wystawiając 9/10.

„Ogólnie Mortal Kombat X jest najbardziej rozrywkową bijatyką tej generacji” - dodaje VideoGamer. „Szalona pod każdym względem, z przerażającymi zabójstwami i dostarczającymi frajdy meczami, do których nie potrzeba wysokich umiejętności.”

Głębię i mnogość opcji docenia także IGN. „Możliwość wyboru trzech wersji postaci oznacza, że trzeba będzie nauczyć się nowych szczegółów na temat każdego przeciwnika. Kampania fabularna na trzy-cztery godziny wydaje się być średnia i wyrwana z kontekstu, ale nie o to chodzi w bijatyce.”

Eurogamer miał nieco bardziej pozytywne wrażenia z testów kampanii. „Historia w Mortal Kombat X nie jest dobra i po pierwszym ukończeniu raczej już do niej nie wrócimy. Ale w czasie jej trwania zapewnia radosną zabawę, wyrywając serce z piersi trybu pojedynczego gracza w Street Fighter.”

„Jest tu tyle do zrobienia, że trudno będzie się znudzić. To najładniejsza odsłona serii, łącząca szalone ciosy rodem z Injustice z atrakcyjnym stylem oprawy. Brutalność nie będzie każdemu odpowiadać i czasem wydaje się, że obietnica okrutnego fatality jest ważniejsza niż sama walka. Ale z czasem zdamy sobie sprawę, że Mortal Kombat X to poważna bijatyka z mrocznym poczuciem humoru” - wyjaśnia Gamespot.

Gra dostępna jest od dzisiaj na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Posiadacze PS3 i X360 muszą poczekać do lata tego roku. Nasza recenzja wkrótce.

Zwolennicy komputerów osobistych znajdą wymagania sprzętowe w naszej wiadomości z lutego. Dzisiaj pisaliśmy już o kontrowersyjnych płatnościach cyfrowych, umożliwiających między innymi łatwe wykonywanie ciosów fatality.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze