Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat XL jednak trafi na PC - premiera 4 października

Koniec spekulacji.

Koniec spekulacji i domysłów: Warner Bros. potwierdziło w końcu, że Mortal Kombat XL - zbiorcze wydanie Mortal Kombat X wraz z DLC - trafi 4 października na PC.

Kombat Pack 2

Takiej decyzji można było spodziewać się od jakiegoś czasu: w ubiegłym tygodniu na Steamie przeprowadzono testy wersji beta gry.

Co interesujące, za prace odpowiada polska firma QLOC, w przeszłości twórcy konwersji między innymi Dragon's Dogma: Dark Arisen (PC), Tales of Zestiria (PC i PS4), Dragon Ball Xenoverse (PC) czy DmC: Devil May Cry Definitive Edition (PS4, Xbox One).

Można więc oczekiwać, że najnowszy port Mortal Kombat XL będzie prezentował wyższą jakość, niż oryginalne wydanie Mortal Kombat X z PC, przygotowane przez High Voltage i krytykowane za liczne błędy i niedoróbki.

Zbiorcze wydanie trafiło już na PlayStation 4 i Xbox One na początku marca tego roku, oferując podstawową wersję gry oraz zawartość dwóch przepustek sezonowych: Kombat Pack 1 i 2.

Łącznie daje to szereg nowych postaci, takich jak Ksenomorf z serii „Obcy”, Leatherface z serii „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, Triborg, Bo'Rai Cho, Predator, Jason Voorhees, Tremor, Tanya i Goro. Do tego liczne skórki.

Wraz z premierą zestawu, na Steamie pojawi się też osobna łatka dla istniejącego Mortal Kombat X, zawierająca wszystkie poprawki w balansie i rozgrywce. Wygląda też na to, że nieobecną wcześniej na PC zawartość Kombat Pack 2 będzie można kupić osobno.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze