Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat 12 będzie kolejnym rebootem? Enigmatyczny teaser rodzi pytania

Klepsydra i wybuchający piasek.

Studio NetherRealm z okazji 30-lecia serii Mortal Kombat opublikowało film z podziękowaniami dla graczy za wciąż silne zainteresowanie marką. Pod koniec materiału pojawił się krótki segment, na którym widzimy ziarenko piasku eksplodujące wewnątrz klepsydry.

Fragment pojawia się zaraz po słowach współtwórcy serii Eda Boona. „Dziękuję fanom Mortal Kombat za 30 lat niesamowitego wsparcia. Jeszcze nie skończyliśmy”. Boon potwierdził później na Twitterze, że jest to faktycznie teaser nowej odsłony cyklu. Jak zauważył między innymi serwis Polygon, przedstawionym w zwiastunie przedmiotem mogła być klepsydra Kroniki, czyli strażniczki czasu w uniwersum Mortal Kombat.

Pozwalała ona między innymi zakrzywiać linie czasowe, dzięki czemu w Mortal Kombat 11 pojawiły się na przykład dwie wersje Johny’ego Cage’a - starszy i młodszy. W finale gry klepsydrę i jej moce przywłaszczył czarnoksiężnik Shang Tsung, jednak w jednym z zakończeń fabularnego dodatku Aftermath, obrońcy Ziemi Liu Kangowi udaje się go pokonać i samemu zostać nowym strażnikiem czasu, po czym podróżuje w przeszłość, aby przygotować swoich przyjaciół na czekające ich zagrożenia.

W takim wypadku eksplodujące ziarnko piasku może oznaczać zniszczenie dotychczasowej linii czasowej i rozpoczęcie zupełnie nowej przygody w uniwersum. Oczywiście na ten moment są to jedynie domysły i pozostaje czekać na dokładniejsze zwiastuny fabularne, które twórcy zapewne opublikują już niedługo. Według wcześniejszej zapowiedzi wydawcy, Mortal Kombat 12 pojawi się jeszcze w tym roku, chociaż nie padła dokładna data.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy reboot w historii serii. Mortal Kombat: Armageddon z 2006 roku pokazywało ostateczną bitwę o losy uniwersum, w której wzięła udział rekordowa liczba 62 grywalnych postaci. Jak jednak pokazała fabuła kolejnej odsłony cyklu - zatytułowanej po prostu Mortal Kombat - była to jedynie wizja boga piorunów Raidena, który następnie postanowił zainterweniować i zmienić bieg wydarzeń, prowadząc do opowieści ukazanej w najnowszych trzech częściach.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze