Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mod wycina drzewo Erdtree z Elden Ring - i poprawia płynność gry

Mało ekologicznie.

Wielkie, świecące drzewo to coś, co w Elden Ring nieustannie widoczne jest na horyzoncie - właśnie w kierunku Erdtree zmierzamy przez większość gry. Wygląda na to, że pozbycie się imponującej rośliny może poprawić wydajność.

Wersja PC popularnej produkcji nie od dzisiaj cierpi na pewne problemy z płynnością, więc wszystkie korzyści są mile widziane. Twórca modyfikacji - niejaki Richard - przygotował więc projekt, który poprawia sytuację, nawet jeśli metoda jest mało subtelna.

„Im bardziej zbliżałem się do Erdtree, tym gra była bardziej wymagająca” - wyjaśnia autor w rozmowie z PC Gamerem. „Problem było oczywiście drzewo oraz związane z nim efekty cząsteczkowe. Po usunięciu tych elementów dotarłem do poziomu 30 klatek na sekundę na słabym PC. To całe 15 FPS więcej na GT 1030!

Poprawa jest podobno szczególnie widoczna podczas walk z bossami, rozgrywającymi się w okolicach pnia. Mod o wiele mówiącej nazwie Remove Erd Tree znajduje się obecnie w wersji beta, ponieważ w powietrzu lewituje jeszcze kilka gałęzi, którymi twórca chce zająć się w przyszłości.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze