Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mod odtwarza prolog Wiedźmina 1 na silniku Wiedźmina 3

Nietypowy remaster.

Nietypowy remaster przygotowany przez fana odtwarza prolog Wiedźmina 1 na silniku najnowszej odsłony serii - Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Twórca o pseudonimie „erxv” do najnowszej gry przeniósł nie tylko kompletne sceny, ale „pożyczył” także pliki dźwiękowe z pierwowzoru, w celu podniesienia autentyczności wrażeń.

Powrót Vesemira

„Zacząłem poważne prace w sierpniu. Nie zdążyłem na rocznicę, ale nie chciałem się śpieszyć” - zapewnia erxv. Wspomniana rocznica to oczywiście dziesiąte urodziny serii.

Mod o wiele mówiącej nazwie „Witcher 1 Prologue Remastered” pobrać można z serwisu Nexus.

Instalacja wymaga niestety usunięcia wszystkich innych modyfikacji do Wiedźmina 3 oraz - oczywiście - rozpoczęcia nowej gry. Należy także wziąć pod uwagę, że - jak dodaje autor - niektóre sceny mogłyby wyglądać nieco lepiej.

Pomimo tego mod wypada całkiem imponująco. Możemy ukończyć cały prolog, aż do opuszczenia Kaer Morhen. Jest więc cierpiący na amnezję Geralt powracający do warowni, Triss Merigold, Vesemir i Lambert, a także atak Salamandry, Magistra i magów z przerazą.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze