Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Wiedźmin świętuje 10. urodziny

Opublikowano okolicznościowy materiał wideo z Wiedźmina 3.

Najnowszy materiał wideo przygotowany przez studio CD Projekt powraca do serii Wiedźmin - Geralt wspomina stare, dobre czasy w swojej winnicy w Toussaint.

Jest też Ciri, Regis, Triss, Yennefer, Lambert, Jaskier, Płotka, partyjka Gwinta i całe mnóstwo innych postaci, które oglądaliśmy w trzeciej części cyklu.

Wszystko to z okazji dziesiątej rocznicy serii. Premiera pierwszego Wiedźmina odbyła się co prawda dopiero pod koniec października 2007 roku, lecz okazją do świętowania była impreza PAX West w ten weekend, gdzie pojawili się przedstawiciele CD Projektu.

- Tak naprawdę to nie byłoby mnie tu, gdyby nie ty. Dziękuję ci za wszystko i wiedz, że wszyscy tęsknimy za tobą, drogi przyjacielu - zapewnia Geralt w filmie od CD Projektu, zwracając się do gracza.

My także tęsknimy. No to co, może Wiedźmin 4?

Wcześniej otrzymamy jednak serię materiałów dokumentalnych na temat serii. Nad filmami pracuje Danny O'Dwyer, były dziennikarz serwisu GameSpot, w ramach swojego kanału Noclip. Premiera w połowie obecnego miesiąca. Poniżej zapowiedź:

Seria Wiedźmin liczy obecnie cztery odsłony: poza trzema podstawowymi grami jest jeszcze samodzielna karcianka Gwint. CD Projekt Red skupia się obecnie na Cyberpunk 2077, lecz najsłynniejszy cykl studia pozostaje zapewne częścią dalszych planów deweloperów.

- Seria zasługuje na odpoczynek - przyznał współzałożyciel firmy, Marcin Iwiński, już dwa lata temu. - Przez ostatnie dziesięć lat zespół zajmował się mieczami, zamkami i słowiańskimi potworami. Myślę, że nadszedł czas na pistolety, androidy i naboje. I nekropolie. Właśnie tym się teraz zajmujemy.

- To na pewno nie jest cykl do wydawania co roku - mówił o Wiedźminie. - Świat jest gigantyczny i wspaniale nadaje się do opowiadania historii, ale nie wiem, kiedy to się stanie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze