Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mobilne Rainbow Six Siege nadchodzi - uważa insider

Zapowiedź rzekomo już w kwietniu.

Znany insider Tom Handerson uważa, że Ubisoft zaprezentuje mobilną wersję Rainbow Six Siege już 6 kwietnia.

Dziennikarz podzielił się spostrzeżeniami na łamach portalu Exputer. Za grę odpowiada podobno studio Ubisoft Halifax, we współpracy z należącym do koncernu Tencent deweloperem WeGames.

Jak przekonuje insider, produkcja ma stanowić nieznacznie uproszczony spin-off, w stylu Call of Duty Mobile oraz Apex Legends Mobile. Premierę tytułu zaplanowano rzekomo na 2023 rok.

O planach dotyczących stworzenia mobilnej wersji strzelanki ma świadczyć kilka sytuacji. Po pierwsze, kilka miesięcy temu wybrani gracze mieli otrzymać od Ubisoft Halifax ankietę, dotyczącą czasu spędzanego w komórkowych portach gier z „dużych” platform, takich jak Fortnite, CoD Mobile oraz PUBG Mobile, oraz znajomości marki Rainbow Six.

Po drugie, w zeszłym roku Ubisoft doprowadził do usunięcia z Appstore i Google Play gry Area F2, będącej mobilnym klonem Siege. Ponadto, Tencent w ostatnim sprawozdaniu finansowym poinformował o nawiązaniu współpracy z francuskim wydawcą.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze