Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - siekiera: szybsze wycinanie drzew

Jak stworzyć siekierę, różnice między modelami.

Siekiera to jedno z przydatniejszych narzędzi w Minecraft. Nie jest co prawda wymagane do rozgrywki, jednak znacznie ułatwia wyrąb drzew. Z tej strony dowiesz się jak stworzyć najprostszą siekierę i jakie są dostępne modele.


Na tej stronie:


Siekiera- jak stworzyć

By stworzyć drewnianą siekierę potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Drewna - pozyskasz je wyrąbując (nawet gołą ręką) dowolne drzewo, które znajdziesz w okolicy. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, sprawdź stronę drewno: jak zdobyć gdzie opisujemy cały proces;
  • Stołu rzemieślniczego. O ile podstawowy crafting jest możliwy bez żadnych dodatkowych narzędzi, o tyle wytworzenie siekiery wymagać będzie posiadania stółu rzemieślniczego.

Gdy będziesz miał już te dwie rzeczy, podejdź do stołu rzemieślniczego (1) i wejdź z nim w interakcję za pomocą prawego przycisku myszy (LT i L2 w przypadku wersji konsolowych).

Umieść w strefie wytwarzania pnie (2), które zdobyłeś wycinając drzewa i kliknij na gotowy produkt (3) po prawej stronie - w tym wypadku dębowe deski. Wytwórz ich tyle, ile chcesz - na potrzeby siekiery wystarczy 8 sztuk.

Umieść przedmioty w ekwipunku, a następnie w książce przepisów kliknij na pole wyszukiwania i wpisz patyk (4). Kliknij na jedyny wynik (5), by przerzucić recepturę do okna wytwarzania. Potem kliknij na gotowy produkt (6), by stworzyć cztery patyki - tyle ci wystarczy.

Umieść przedmiot w ekwipunku i wpisz w pole wyszukiwania siekiera. Kliknij na drewnianą siekierę (7), a następnie, gdy naniesiona zostanie receptura, wytwórz ją klikając na gotowy produkt (8).


Rodzaje siekier i różnice między nimi

W ten sposób stworzyłeś swoją pierwszą siekierę, za pomocą której możesz szybciej wycinać drzewa i niszczyć drewniane obiekty. Wraz z postępami w rozgrywce, zdobędziesz surowce, które pozwolą ci wytworzyć jej lepsze modele, takie jak:

  • Kamienna - 3 sztuki bruku i 2 patyki
  • Żelazna - 3 sztabki żelaza i 2 patyki
  • Diamentowa - 3 diamenty i 2 patyki
  • Nethrytowa - 3 sztabki netherytu i 2 patyki
  • Złota - 3 sztabki złota i 2 patyki

Każda z nich skraca proces wycinki drzew i niszczenia drewnianych konstrukcji. Dla przykładu, wycinanie kawałka drzewa gołą ręką zajmuje 3 sekundy, przy pomocy drewnianej siekiery 1,5 sekundy, a kamiennej 0,75 sekundy.

Kolejne modele nie skracają już tego procesu tak bardzo (odpowiednio do 0,5, 0,4, 0,35 i 0,25 sekundy), więc nie warto tracić na nie surowców - jeśli oczywiście nie masz ich nadmiaru.

Następnie: Minecraft - łopata: wykopywanie piasku i ziemi

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - miecz i tarcza: jak wytworzyć

More Poradniki

Najnowsze artykuły