Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - drewno: jak zdobyć

Pozyskiwanie podstawowego surowca do wytwarzania przedmiotów.

Drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych przedmiotów w Minecraft i wykorzystywane jest do bardzo dużej ilości receptur - w tym do wszystkich narzędzi i broni. W jaki sposób je jednak pozyskać i co można z nim potem zrobić?

By zebrać drewno nie potrzebujesz żadnych narzędzi. Odszukaj dowolne drzewo (1) w okolicy i do niego podejdź. Następnie przytrzymaj lewy przycisk myszy (RT i R2 w przypadku wersji konsolowych), by zacząć w niego uderzać (2). Przytrzymaj przycisk tak długo, aż kawałek, który atakujesz, się rozpadnie.

Potem podnieś kamerę do góry i kontynuuj niszczenie pnia drzewa - każdorazowo usuwając po jednym sześciennym kawałku. Na koniec zbierz drewno (3) lezące na ziemi.

By je przetworzyć, otwórz menu rzemiosła za pomocą klawisza E (X i kwadrat w wersjach konsolowych). W ekwipunku bądź na pasku skrótów znajdziesz pnie (4), które właśnie wydobyłeś.

Od tego momentu możesz przetwarzać je na inne surowce i wykorzystać do tworzenia nowych przedmiotów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zajrzyj na stronę stół rzemieślniczy: jak używać gdzie opisujemy proces stworzenia stołu rzemieślniczego, który umożliwi ci dalszy crafting.

Następnie: Minecraft - węgiel: jak zdobyć

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - kilof: wykopywanie skał i metali

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze