Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - Creeper: walka, jak bezpiecznie pokonać

Jak wyeliminować creepera i uniknąć eksplozji.

Creepery to charakterystyczne potwory w Minecraft, które stały się maskotką całej produkcji. W grze spotkanie z nimi jest bardzo problematyczne - nie dość, że mogą zabrać sporą część paska zdrowia, to jeszcze niszczą mnóstwo okolicznych bloków.

Creeper (1) pojawia się nocą, jednak w przeciwieństwie do zombie nie wypala się w słońcu i stwarza zagrożenie także za dnia. Gdy zbliżysz się do niego na odległość 16 bloków, automatycznie rozpocznie atak.

Gdy się do ciebie zbliży, zacznie błyszczeć (2). Jeśli nie odsuniesz się wtedy od niego na odległość mniej więcej 7 bloków, po upływie 1,5 sekundy wybuchnie. Nawet na łatwym poziomie trudności doprowadzi to do śmierci twojej postaci, jeśli nie była ona wyposażona w pancerz - nie wspominając o zniszczeniu pobliskich bloków.

By bezpiecznie pokonać Creepera i uniknąć eksplozji, podbiegnij do niego, uderz za pomocą miecza (lub innej broni), a następnie szybko odbiegnij do tyłu. Powstrzymasz tym samym jego detonację. Po tym musisz powtarzać cały proces - do momentu, aż wróg padnie na ziemię.

W ten sposób możesz bez problemu pokonać każdego creepera. Z czasem, gdy zdobędziesz mocniejszą broń, wróg będzie padał szybciej. Możesz także wykorzystać broń dystansową, jak łuk, by wyeliminować przeciwnika z bezpiecznej odległości.

Następnie: Minecraft - poziom trudności: rodzaje, jak zmienić

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - zdrowie się zmniejsza: co robić

More Poradniki

Najnowsze artykuły