Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - poziom trudności: rodzaje, jak zmienić

Wpływ poziomu trudności na rozgrywkę.

W trakcie rozgrywki w Minecraft możesz zmienić poziom trudności - zarówno na wyższy, jak i niższy. Z tej strony dowiesz się jak to zrobić, jakie są dostępne poziomy trudności i czym się różnią między sobą.

By zmienić poziom trudności otwórz opcje i wejdź w Ustawienia (1). Tutaj znajdziesz przycisk Poz. trudności (2). Klikając na niego możesz zmieniać pomiędzy poszczególnymi opcjami.

Obok też znajduje się kłódka (3). Jeśli w nią klikniesz i zaakceptujesz wybór, zablokujesz poziom trudności na całą rozgrywkę - nie będzie się go potem dało zmienić.

Poziomy trudności wpływają na kilka czynników. Dla poszczególnych wygląda to tak:

  • Pokojowy - stwory agresywne nie pojawią się, a te, które były na mapie znikną w momencie zmiany na ten poziom trudności. Postać bardzo szybko regeneruje zdrowie, a pasek głodu pozostaje wypełniony - nie można też jeść;
  • Łatwy - pojawiają się stwory agresywne, lecz zadają one zmniejszone obrażenia (względem poziomu normalnego). Pasek głodu się zużywa, a gdy zostanie opróżniony postać traci zdrowie - do połowy paska zdrowia;
  • Normalny - stwory agresywne zadają normalne obrażenia. Pasek głodu zużywa się, a przy zejściu do zera sprawia, że postać traci zdrowie - do poziomu połowy serca;
  • Trudny - stwory agresywne zadają zwiększone obrażenia. Gdy pasek głodu zejdzie do zera, postać traci zdrowie - aż do momentu śmierci (albo spożycia posiłku i zregenerowania paska głodu). Dodatkowo, w trybie tym zombie mogą przebić się przez drewniane drzwi do twojej kryjówki.

Dodatkowo, na początku rozgrywki, w momencie tworzenia świata, możesz wybrać poziom hardcore. W nim poziom trudności zablokowany jest na trudnym, a w momencie śmierci twoja postać nie odrodzi się - będziesz mógł obserwować świat bądź wyjść do menu.

Następnie: Minecraft - jak wyłączyć potwory

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - creeper: walka, jak bezpiecznie pokonać

More Poradniki

Najnowsze artykuły