Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - zdrowie się zmniejsza: co robić

Wpływ głodu, trucizny i podpalenia na postać.

Podczas rozgrywki w Minecraft z pewnością zauważysz, że z twojego paska zdrowia nagle zaczynają znikać serduszka. Co może być przyczyną nagłej utraty punktów życia i jak temu zaradzić?

Na postać mogą oddziaływać rozmaite efekty. Pierwszy, który należy sprawdzić, to głód. Przedstawiony jest on za pomocą ikonek mięsa (1) przy dolnej krawędzi ekranu. Jeśli wskaźnik jest pełny bądź prawie pełny (9 pełnych ikonek), nie będzie miał negatywnego wpływu na postać - będzie wręcz regenerować zdrowie.

Gdy spadnie on jednak do zera (pusty wskaźnik), postać zacznie tracić pół serduszka co 4 sekundy z uwagi na wygłodzenie. Na łatwym poziomie trudności utrata ta zatrzyma się na połowie wskaźnika zdrowia, na średnim na połówce serca, a na trudnym doprowadzi do zgonu postaci.

By temu zaradzić, wystarczy po prostu regularnie jeść. Może to być pieczone mięso (2) czy owoce - w ostateczności nawet surowe mięso, jednak ryzykujesz tutaj zatruciem, które jeszcze bardziej uszczupli pasek zdrowia. Pamiętaj - by postać nie głodowała, pasek głodu musi być wypełniony przynajmniej w 1/10.

Temat gotowania i przygotowywania posiłków szczegółowo opisujemy nas stronie głód: gotowanie jedzenia .

Dodatkowo, na postać może działać jeden z trzech efektów, które zmniejszą jej zdrowie. Są to:

  • Zatrucie - serca zmieniają zabarwienie na zielone, a z każdą sekundą postać traci określoną liczbę serc. Efekt mija po kilku sekundach i nie może doprowadzić do śmierci postaci;
  • Obumarcie - działa jak zatrucie, nakładany jest przez niektórych wrogów i też mija po określonym czasie, jednak już może doprowadzić do zgonu postaci;
  • Podpalenie - gdy wpadniesz w ogień bądź do lawy, postać stanie w ogniu. Łatwo to rozpoznać, gdyż na ekranie pojawią się płomienie. Możesz poczekać, aż ogień zgaśnie bądź wejść do wody, by natychmiast go ugasić.

Następnie: Minecraft - creeper: walka, jak bezpiecznie pokonać

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak stworzyć golema

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze