Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

MGS Master Collection jednak bez języka polskiego, ale za to wymaga pada na PC

Potwierdziły się wcześniejsze obawy.

Konami zapowiedziało niedawno Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, czyli bogaty w dodatki i bonusy zestaw pięciu najstarszych odsłon skradankowej serii. Właśnie wyjaśniło się kilka zagadnień, co do których nie mieliśmy dotąd pewności.

Przede wszystkim spekulowało się przez jakiś czas na temat polskiej lokalizacji, jakiej MGS: Master Collection mogłoby się doczekać. Głównym katalizatorem plotek były doniesienia o możliwej polskiej wersji Metal Gear Solid Delta: Snake Eater oraz brak konkretnego opisu dostępnych języków w cyfrowych sklepach Sony, Microsoftu i Nintendo. Konami opublikowało w końcu stronę kolekcji na Steam i niestety nie mamy dobrych wieści - język polski nie jest obsługiwany.

Drugą z niejasnych rzeczy był domniemany wymóg posiadania kontrolera na PC. Niestety, te pogłoski okazały się prawdą - w gry z MGS: Master Collection nie zagramy przy pomocy klawiatury i myszki. Niemniej fani prawdopodobniej szybko udostępnią w sieci odpowiednie pliki pozwalające grać na klawiaturze. Szkoda jednak, że twórcy nie pokusili się o dostosowanie sterowania na komputerach osobistych.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 to pierwsza część nowej kolekcji gier z kultowej serii. W zestawie znajdziemy Metal Gear i Metal Gear 2: Solid Snake (MSX), Metal Gear Solid wraz z dodatkiem Special Missions (PSX), Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty HD i Metal Gear Solid 3: Snake Eater HD (PS3, X360), dwa animowane komiksy, scenariusze każdej z gier oraz ebooki ze zbiorem ciekawostek, a także niekanoniczne wersje Metal Gear i Metal Gear 2: Snake's Revenge (NES).

Każdą grę z głównej serii można będzie nabyć osobno, jednak bonusową zawartość otrzymamy wyłącznie w przypadku zakupu całej kolekcji. Warto zaznaczyć, że to dopiero pierwsza część zestawu, więc wkrótce możemy spodziewać się też zapowiedzi drugiej, w której najprawdopodobniej znajdziemy Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3) oraz Metal Gear Solid: Peace Walker HD (PS3, X360). Premiera pierwszej części kolekcji zaplanowana jest na 24 października.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1

PS5, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze