Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najwyraźniej do Metal Gear Solid Master Collection Vol. 2 trafi gra, na którą czekali fani

Chyba zobaczymy Johnny'ego w beczce w 4K.

Konami potwierdziło wczoraj cenę, datę premiery oraz pełną zawartość pierwszej części Metal Gear Solid: Master Collection. Najwyraźniej w przygotowaniu jest jeszcze część druga, o której twórcy na razie nie wspominają, ale internauci trafili na pewne wskazówki. | PLOTKA

Pierwszym i najważniejszym dowodem na istnienie drugiej części kolekcji jest sam tytuł, w którym Konami wyraźnie podkreśla, że zapowiedziany zestaw to Volume 1 (część 1). Oznacza, że w planach musi być też Volume 2, choć na razie nie dowiedzieliśmy się niczego z oficjalnych źródeł. Fani dużo spekulują, a najbardziej pożądany wydaje się remaster Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

Użytkownik Twittera o pseudonimie Nitroid natrafił na ciekawe wskazówki odnośnie potencjalnej zawartości drugiej części kolekcji. Badając kod źródłowy oficjalnej strony Konami natrafił on na trop znanej i wielokrotnie wykorzystywanej grafiki przedstawiającej umiejscowienie poszczególnych części serii na osi czasu.

Grafika doczekała się jednak pewnych kosmetycznych zmian - między innymi usunięto statyczne, a dodano interaktywne, choć niedziałające obecnie przyciski odpowiadające Metal Gear Solid 4, Metal Gear Solid 5 oraz MGS: Peace Walker. Co ciekawe, na liście wyłącznie kanoniczne odsłony serii otrzymały interaktywne przyciski, a jedyne działające to te powiązane z już zapowiedzianymi tytułami z Master Collection Vol. 1. Dość jasno daje do zrozumienia, że i pozostałe części za jakiś czas zostaną opisane w podobny sposób.

Choć nie jest to twardy dowód, to dość łatwo domyślić się, że Konami zamierza za jakiś czas ogłosić drugą część kolekcji, w której znajdziemy wspomniane wyżej tytułu. Najważniejsze wydaje się tutaj Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, w które obecnie jest bardzo trudno zagrać. Produkcję uruchomimy obecnie wyłącznie na konsoli PS3 lub na PC za pośrednictwem emulatora PS3. Co więcej, potrzebna jest płyta z grą, ponieważ wersja cyfrowa jest niedostępna w PS Store.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1

PS5, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze