Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metro: Last Light w tydzień sprzedało się lepiej niż poprzednia odsłona w trzy miesiące

Gra pobiła także rekord serii w USA.

Firma Deep Silver ogłosiła, że Metro: Last Light sprzedało się znakomicie w pierwszym tygodniu po premierze, znacząco poprawiając wyniki poprzedniej odsłony serii - Metro 2033.

Zobacz także: Metro Last: Light - Poradnik

Jak informuje wydawca, gra w wersji na PC sprzedała się na całym świecie ponad trzykrotnie lepiej, niż Metro 2033 w ciągu tygodnia od premiery.

Dodatkowo, w Stanach Zjednoczonych sprzedano więcej wersji pudełkowych Metro: Last Light w pierwszym tygodniu, niż wszystkich kopii Metro 2033 od dnia premiery do dziś.

Warto przy tym zauważyć, że Last Light debiutowało równocześnie także na PlayStation 3 - pierwsza odsłona serii ukazała się jedynie na PC i X360.

Metro: Last Light ukazało się 17 maja na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Gracz wciela się w jednego z ocalałych po nuklearnej katastrofie. Śmiałkowie żyją w ruinach postapokaliptycznej Moskwy, w tunelach metra. Poszczególne stacje uformowały rywalizujące frakcje. Jedyną nadzieją jest Artem, postać prowadzona przez gracza.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze