Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

4A Games wyjaśnia, dlaczego posiadacze serii Metro muszą płacić za Metro Redux

„Tylko” 50 procent zniżki.

Część posiadaczy strzelanek Metro: Last Light oraz Metro 2033 uważa, że powinno otrzymać darmową aktualizację gier lub możliwość pobrania odświeżonego Metro Redux bez dodatkowych opłat.

Tymczasem producent tytułów - 4A Games - oferuje „jedynie” 50-procentową zniżkę na Steamie dla posiadaczy produkcji, w przypadku zamówienia Redux przed premierą. Twórcy zdecydowali się wyjaśnić swoją decyzję.

„Metro 2033 Redux na pewno oferuje dużo większe usprawnienia w porównaniu do oryginału niż Metro: Last Light Redux i nie próbujemy udawać, że tak nie jest” - czytamy w komunikacie na forum Steama (dzięki, Gamespot).

„Uważamy że 50 procent zniżki jest więcej niż sprawiedliwe, biorąc pod uwagę włożoną pracę. To kompletne odświeżenie pierwowzoru na najnowszym silniku, z lepszą grafiką, płynnością i rozgrywką.”

„Przyznajemy otwarcie, że Metro: Last Light Redux nie prezentuje takiego samego poziomu zmian. Dlaczego więc 50% zniżki, a nie darmowy patch?”

„Ta druga opcja jest niemożliwa do zrealizowania z technicznego punktu widzenia. Z powodu modyfikacji w silniku i zrezygnowania ze wsparcia dla systemów 32-bitowych, prosta aktualizacja nie wchodzi w grę.”

Studio 4A Games dodaje, że oba tytuły pojawią się jako osobne pozycje w bibliotece Steama, a cena jest sprawiedliwa także ze względu na obecność dodatków DLC w zestawie.

Metro Redux ukaże się 29 sierpnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Obie produkcje rozgrywają się w postapokaliptycznej Moskwie, w tunelach metra i na powierzchni.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły