Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Następna odsłona serii Metro już w przyszłym roku?

AKTUALIZACJA: Wydawca zaprzecza.

Aktualizacja: Deep Silver - wydawca i właściciel praw do marki Metro - zaprzeczył, jakoby w 2017 roku miała ukazać się nowa odsłona serii opartej na prozie Głuchowskiego.

„Mamy ambitne plany związane ze świetnie przyjętą serią Metro. Jednak, by nie rozbudzać nadziei: wydanie nowej gry w 2017 roku nie jest ich częścią” - napisali przedstawiciele Deep Silver na Facebooku.

Na oficjalnej stronie cyklu powieści zmieniona została grafika. Nie widzimy już informacji o kolejnej grze, czytamy za to o „niezapowiedzianym projekcie”. Zniknęła też data.

Ta grafika widniała niedawno na oficjalnej stronie Metro 2035

*

Oryginalna wiadomość: Wygląda na to, że fani postapokaliptycznej Rosji wrócą do akcji już wkrótce: w 2017 roku ukaże się najpewniej kolejna odsłona serii Metro.

Oficjalna strona książkowej serii, na której bazują te produkcje, reklamuje angielskie tłumaczenie najnowszej pozycji, „Metro 2035”. Zaprezentowano także linię chronologiczną, według której wydarzenia po zakończeniu powieści podejmie właśnie gra wideo, zaplanowana na przyszły rok.

„Wszystko się łączy. Gdy książka zakończy ich opowieść, podejmie ją gra” - czytamy w opisie. „Przed nami epoka wielkich odkryć...”

Odpowiedzialne za serię studio 4A Games zapowiedziało niedawno grę akcji Arktika.1 na sprzęt rzeczywistości wirtualnej - Oculus Rift. Fani byli jednak rozczarowani, oczekując właśnie powrotu do cyklu Metro.

Dyrektor kreatywny Andriej Prochorow zapewnił wtedy tych zawiedzionych, że równolegle rozwijany jest pewien tajemniczy, drugi projekt.

„Być może preferujecie tradycyjne gry na PC i konsole, a może mieliście nadzieję, że zapowiemy... coś innego! Przypomnę więc: ARKTIKA.1 to jeden z dwóch rozwijanych obecnie projektów” - wyjaśnił.

O równoległym tworzeniu gier wspominano już w lipcu tego roku, gdy 4A Games niespodziewanie pojawiło się w serwisach społecznościowych po niemal dwóch latach ciszy.

Tymczasem książka Metro 2035 to ostatnia część trylogii, choć może być czytana bez znajomości wydarzeń z dwóch poprzednich powieści. Wracają dobrze znane postacie, jak Artyom. Polskie wydanie jest dostępne na rynku już od 2015 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze