Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Medieval Dynasty - najlepsze miejsca do budowy wioski

Wybór miejsca na osadę, najlepsze lokacje pod względem surowców, terenu i odległości do wiosek.

Budowa własnej wioski w Medieval Dynasty to podstawa rozgrywki. Odpowiedni dobór miejsca z kolei rzutował będzie na kolejne godziny zabawy z tą produkcją. W tym rozdziale przedstawiamy najlepsze miejsca pod zabudowę pod względem dostępności surowców i zwierzyny łownej, wody, ukształtowania terenu i odległości do innych osad.

Wybierając miejsce pod zabudowę musisz pamiętać o kilku rzeczach , mianowicie:

  • Dostępność surowców. Chodzi tutaj oczywiście głównie o drzewa. Wioskę warto założyć w bliskim sąsiedztwie bujnych lasów. Powód jest prosty - do rozbudowy wioski potrzebował będziesz kłód, które uzyskuje się z wycinki drzew. Postać nie jest w stanie przenosić ich dużych ilości, warto więc jak najbardziej zmniejszyć dystans.
  • Sąsiedztwo dużego zbiornika wodnego. W początkowych godzinach rozgrywki przyda się do zaspokajania głodu i szybkiego mycia postaci, później z kolei pozwoli łowić ryby. Warto wybudować wioskę nie dalej niż 100-150 metrów od dużego zbiornika wodnego.
  • Dostępność zwierzyny łownej. Polowanie to ważny aspekt rozgrywki w Medieval Dynasty. Pozwoli ci zdobyć mięso, by wyżywić swoich mieszkańców, a także cenne futra i skóry, które wykorzystasz do produkcji odzieży. Punkt ten łączy się z dostępnością surowców - gdyż cała zwierzyna łowna w grze znajduje się w bujnych lasach.
  • Odległość do innych osad. Postaraj się ulokować swoją wioskę nie dalej niż kilkaset metrów od innych, obecnych już na mapie osad. Ułatwi ci to handel z mieszkańcami i pozwoli łatwo pozyskiwać nowych mieszkańców. Pamiętaj też, by nie oddalać się zanadto od Gostovii - gdyż tam płaci się podatki.
  • Ukształtowanie terenu. Punkt, o którym wielu graczy pewnie zapomni, a który zbierze swoje żniwo po kilku(nastu) godzinach gry. Dobierając teren pod wioskę zadbaj, by był możliwie prosty. Jeśli teren będzie nierówny, nie będziesz w stanie postawić tam żadnych budynków, co doprowadzi do frustracji.
  • Rozległy teren pod zabudowę. Ostatnia, lecz równie ważna rzecz to zabezpieczenie odpowiednio wielkiego terenu pod zabudowę. Do rozrostu twojej wioski potrzebna jest duża przestrzeń - czy to pod nowe budynki czy pola uprawne. Dopilnuj więc, by mieć wystarczająco terenu pod zabudowę.

Miejsce pierwsze - budowa przy jeziorze

Pierwszym miejscem wartym uwagi jest polana (1) zlokalizowana przy jeziorze (2), pomiędzy wioskami Gostovia i Denica. Z tego miejsca jest świetny dostęp do wspomnianych wiosek, niewielka odległość do dużego zbiornika wodnego, a także potężny las, który znajdziesz nieopadal.

Minusem jest sam las - ten znajdujący się bezpośrednio w tym punkcie ma dość niewielkie zagęszczenie, przez co konieczne będzie pokonanie kilkuset metrów by dotrzeć do jakiekolwiek zwierzyny łownej.


Miejsce drugie - budowa przy jeziorze

Drugim, znacznie lepszym miejscem pod zabudowę, jest skrzyżowanie dróg (3), które znajdziesz na zachód (4) od miejsca pierwszego. Warto zaznaczyć największy minus tego miejsca - dość duży dystans do Gostovii.

Oprócz tego miejsce to ma same zalety. Olbrzymia ilość drzew, w których znajdziesz zwierzynę łowną, niewielka odległość do kilku kolejnych osad, całkowicie płaski teren i obecność dużego zbiornika wodnego. Jeśli tylko nie jest ci straszna długa wędrówka do Gostovii, nie znajdziesz w grze lepszego miejsca pod zabudowę.

Następnie: Medieval Dynasty - jak zapraszać mieszkańców

Spis treści: Medieval Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Medieval Dynasty - żubr: lokalizacja żubrów

Komentarze