Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Medieval Dynasty - jak zapraszać mieszkańców

Zapraszanie nowych mieszkańców do dołączenia do wioski.

Nawet świetnie rozplanowana i rozbudowana wioska w Medieval Dynasty na nic się nie zda, jeśli nie będą w niej mieszkać - i pracować - ludzie. Jak jednak ściągnąć do swojej nowej osady wieśniaków? Dowiesz się tego z niniejszego poradnika.

Potencjalnych wieśniaków do zaproszenia do twojej osady znajdziesz w dowolnej, istniejącej już w grze wiosce - takiej jak Gostovia, która odwiedzisz po kilku minutach od rozpoczęcia zabawy. By łatwiej było ci ich namierzyć, przytrzymaj klawisz Alt - możliwi do zaproszenia mieszkańcy będą mieć przy swoim imieniu ikonkę osoby (1).

Pod imieniem danej postaci znajdziesz też 6 ikonek (2) odpowiadających ich umiejętnościom. Są to odpowiednio Wydobycie, Polowanie, Uprawa, Dyplomacja, Przetrwanie i Rzemiosło. Poziomy tych umiejętności wpływają na to, jak skuteczni będą w wykonywaniu konkretnych prac.

By zaprosić mieszkańca, musisz naturalnie rozpocząć z nim rozmowę, podchodząc do niego i wciskając klawisz E. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na poziom Aprobaty (3) wieśniaka. By móc go zaprosić, musi ona osiągnąć wartość przynajmniej 70%. Zwiększysz ją dzięki jednej z opcji dialogowych - Hej, masz chwilę? (4).

Tutaj do wyboru będą zawsze dwie różne opcje rozmowy z postacią (trzecia to wyjście z rozmowy). W zależności od charakteru danego wieśniaka, niektóre opcje dialogowe zwiększą aprobatę (5), a niektóre zmniejszą. Często nie ma tutaj zasady i trzeba to rozgryźć metodą prób i błędów - w większości przypadków warto unikać wszelkich przechwałek, bo na ogół dają one negatywny odzew.

Zwiększenie aprobaty do 70% może wymagać odwiedzenia wieśniaka kilka dni z rzędu, gdyż z każdym porozmawiać możesz do kilku razy dziennie. Jeśli uda ci się podnieść tę wartość, wystarczy kliknąć na opcję dialogową Tworzę nową osadę i szukam dobrych ludzi, którzy zechcą do mnie dołączyć (6). Jeśli poziom twojej reputacji dynastii będzie odpowiednio wysoki, wieśniak się zgodzi i pomaszeruje do twojej osady.

Pamiętaj, by przed zaproszeniem nowej osoby zadbać o to, czy ma ona gdzie spać i czy będziesz w stanie zaspokoić jej potrzeby żywieniowe i opałowe. Nie warto też zapraszać nowych osób „na zapas”, gdy nie masz dla nich żadnej roboty.

Następnie: Medieval Dynasty - gospodarstwo: jak uprawiać ziemie

Spis treści: Medieval Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Medieval Dynasty - najlepsze miejsca do budowy wioski

Komentarze