Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Man of Medan - miejsca śmierci bohaterów

Sprawdź, gdzie śmierć czyha na postacie.

W grze The Dark Pictures - Man of Medan bardzo ważną rolę odgrywają podejmowane w trakcie zabawy decyzje. Jedne z nich nie mają poważniejszych konsekwencji, inne mogą wpłynąć na relacje między postaciami, a jeszcze inne mogą zadecydować o ich życiu lub śmierci.

Poniżej przedstawiamy opisy momentów związanych z tą ostatnią kategorią. Na ich podstawie możesz sam zadecydować ilu bohaterom uda się dotrwać do końca przygody.

Scena - Intrusion

Po uwolnieniu się Conrada z kajuty na łodzi mężczyzna zakradnie się na pokład, gdzie będzie mógł zaatakować porywacza lub spróbować ucieczki. Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, to Conrad rzuci się do łodzi i spróbuje nią odpłynąć. Jeśli zaliczysz sekwencję zręcznościową, to mu się to powiedzie. W innym przypadku zostanie zastrzelony.


Scena - Ritual

W sali balowej Fliss może przejść przez drzwi i złapać oddech. Jeśli tego nie uczyni, to spotka postać w kapturze, którą może dźgnąć nożem, jeśli go posiada albo jej uciec. W pierwszym przypadku zabije Brada, który pod wpływem halucynacji dziewczyny przybierze właśnie taką postać.

Jeśli Fliss przejdzie przez drzwi i się dotleni, to po powrocie do sali i przyjrzeniu się nowym elementom natknie się na Brada. Jeżeli chłopak posiada znalezioną wcześniej maskę gazową, to bohaterowie odejdą razem. Jeżeli nie, to może zaatakować Fliss (o ile wcześniej podniosłeś nim klucz), a w przypadku nieudanej próby zręcznościowej finalnie ją zabić.


Scena - Pressure

W tej scenie Fliss lub Brad (w zależności, kto zszedł na dół) dotrze do pokoju, który po otworzeniu drzwi zacznie napełniać się wodą. Jeśli nie udzielisz topiącemu pomocy, to postać utonie. W przypadku Fliss będzie to wybranie opcji Insistent, a u Brada uderzenie w zawias (Smash Hinge).


Scena - Glamor Girl

Kiedy Conrad spotka tytułową dziewczyną, po chwili zamieni się ona w potwora. Bohater zacznie przed nią uciekać, co zaowocuje kilkoma zręcznościowymi sekwencjami. Jeśli w ich trakcie nie wykażesz się refleksem, to bohater zginie spadając z wysokości.

Podczas ucieczki możesz też dostać wybór między przebiegnięciem przez drzwi lub ukryciem się za szafką z prawej. Jeśli wybierzesz drugą opcję, to będziesz musiał zaliczyć minigrę z oddychaniem. Jeżeli temu nie podołasz, to zjawa odkryje Conrada i zabije go.

Również w dalszej części ucieczki Conrad może spaść z drabiny i stracić życie. Na sam koniec sceny zdecydujesz jeszcze czy bohater ma skoczyć czy skonfrontować się z widmem. Pierwsza decyzja doprowadzi do jego śmierci.


Scena - Revenge

Podczas ucieczki przed sobowtórem Aleksa dobiegniesz do skrzyżowania. Bez względu na to, jaką trasę wybierzesz, będziesz musiał wykazać się refleksem. Jeśli nie będziesz wystarczająco szybki, to Julia (jeżeli pobiegłeś w lewo) lub Alex (jeżeli skierowałeś się w prawo) zostaną zabici.


Scena - Junior

Kiedy rywal będzie mierzył do bohaterów z pistoletu rozpocznie się rozmowa. Jej przebieg będzie miał wpływ na to, czy bandyta zastrzeli tylko siebie czy również jednego z bohaterów (Julię).


Scena - Flooded

W trakcie walki z Olsonem walcząca z nim postać wyląduje w pewnej chwili pod grodzią. W tym momencie należy zaliczyć zręcznościową sekwencję. Jeśli tego nie uczynisz, to zarówno bandyta, jak i bohater, zginą.


Scena - The End

W trakcie finału może dojść do nieoczekiwanego zgonu Julii. Stanie się tak, jeśli podczas nurkowania w rozdziale Dive, postanowiłeś panicznie wydostać się na powierzchnię i zignorowałeś wyrównanie powietrza w płucach.

Następnie: Man of Medan - sekrety i znajdźki: obrazy z wizjami (Premonition)

Spis treści: The Dark Pictures: Man of Medan - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Man of Medan: ważne decyzje i fabularne wybory (Bearings)

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Dark Pictures - Man of Medan

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze